Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Blokowanie zapisu danych na pedrivie (Win XP)

Kategoria: Sprzęt, 30 lipiec 2008, 00:11, ilość odsłon: 2946

Jak sprawić żeby nasza przenośna pamięć usb była tylko do odczytu?. Bardzo wiele wirusów i innych nieprzyjemnych niespodzianek może zagnieździć się na naszym pendrivie po podłączeniu go do komputera.

Bardzo wiele wirusów i innych nieprzyjemnych niespodzianek może zagnieździć się na naszym pendrivie po podłączeniu go do komputera. Żeby tego uniknąć możemy dzięki prostej modyfikacji rejestru włączyć opcję blokowania zapisu plików na tego typu urządzeniach. Możliwość ta jest dostępna dla Windowsa XP z zainstalowanym Service Packiem 2.

Na początku uruchamiamy Edytor rejestru (Start > Uruchom, w polu "Otwórz :" wpisujemy regedit). Teraz  przechodzimy do klucza :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies

Jeżeli nie mamy takiego klucza musimy go stworzyć (drugi przycisk myszki > Nowy > Klucz). Teraz wystarczy stworzyć w nim wartość o nazwie WriteProtect (typ DWORD) i nadać jej wartość 1. Modyfikacja powinna zostać zainicjowana po ponownym uruchomieniu komputera.

UWAGA! Przed jakąkolwiek modyfikacją rejestru radzimy zapoznać się poradą Jak wykonać kopię zapasową rejestru?. Nasz serwis nie odpowiada za żadne szkody mogące wyniknąć z powodu zastosowania się do powyższych wskazówek.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest blu-ray?

    W dobie kiedy kasety wideo poszły już dawno w zapomnienie, koncerny prześcigają się w produkowaniu coraz to lepszych i wygodniejszych technologii umożliwiających nam cieszenie się obrazem i dźwiękiem.

  • Pojemność płyty DVD – sposób zapisu danych

    Sposób zapisu danych znacznie ulepszył się i rozwinął od początków istnienia komputera.

  • Co to jest karta graficzna?

    Lapidarna odpowiedź na pytanie o to, co to jest karta graficzna, jest bardzo prosta: jest to element komputera, który odpowiedzialny jest za odpowiednie przetwarzanie grafiki na potrzeby wyświetlacza komputera.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Blokowanie zapisu danych na pedrivie (Win XP)