Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Bezpieczne usuwanie pendrive'a

Kategoria: Sprzęt, 07 lipiec 2008, 14:45, ilość odsłon: 7588

Czy "Bezpieczne usuwanie sprzętu" jest niezbędne? Czy bezpiecznym jest usunięcie pendrive'a nie korzystając z "Bezpieczne usuwanie sprzętu"? W większości wypadków tak.

Czy bezpiecznym jest usunięcie pendrive'a nie korzystając z "Bezpieczne usuwanie sprzętu"? W większości wypadków tak. Żeby jednak mieć pewność należy uruchomić Menadżer urządzeń (Panel sterowania > System > Sprzęt > Menadźer urządzeń) i z pola "Stacje dysków" wybrać właściwości naszego pendrive'a. W menu "Zasady" powinna być zaznaczona opcja "Optymalizacja szybkiego usuwania", która zezwala na szybkie usunięcie naszego pendrive'a bez potrzeby używania "Bezpiecznego usuwania sprzętu".­


pen


Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest monitor?

    Do elementów składających się na zestaw komputerowy z pewnością zalicza się monitor, bez którego praca z komputerem jest raczej niemożliwa.

  • Jaki dysk do laptopa?

    Dobry dysk w laptopie to nie tylko ilość gromadzonych danych, ale też i szybkość pracy oraz czas działania baterii. Jaki najlepszy dysk kupić do swojego laptopa? Oto kilka przykładów.

  • Co to jest palmtop?

    Czasem idąc ulicą zastanawiamy się, czym są niewielkie urządzenia posiadające rysik i sporych rozmiarów ekran, po których piszą najczęściej ludzie ubrani w garnitury. Jest to urządzenie stosunkowo mało popularne w Polsce zwane palmtopem.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Bezpieczne usuwanie pendrive'a

dodał: ~zippo , 19.03.2010

Jeśli spotykasz sytuację, w której bezpieczne usuwanie sprzęte nie działa, wystarczy że upewnisz się iż system nie zapisuje żadnych danych na urządzenie lub nie czyta ich z niego i możesz spokojnie wyciągnąć pamięć z gniazda. \no.

dodał: ~Friend , 16.01.2010

Opcja może być na szaro.\nI co wedy?