Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Bazy danych SQL – definicja, przenoszenie

Kategoria: Internet, 19 sierpień 2011, 08:32, ilość odsłon: 1463

Bazy danych to programy pomagające w zarządzaniu, testowaniu i tworzeniu baz danych, oraz takie, którymi można otworzyć bazę danych i na niej pracować.

Bazy danych SQL zostały opracowane w latach 70. w firmie IBM i od tamtego momentu niemal z miejsca stały się standardem przy komunikacji pomiędzy serwerami baz danych. Większa część współczesnych systemów baz danych używa w komunikacji z użytkownikiem systemu SQL, stąd potocznie mówi się, że korzystanie z relacyjnych baz danych to korzystanie z SQL-a.

Na czym polega przeniesienie bazy danych SQL? Wskutek kilku zabiegów możemy przenieść całą bazę danych bezstratnie w całości z jednego serwera na drugi. Zanim rozpoczniemy przenoszenie bazy SQL, zróbmy kopię zapasową, wszystkich danych, a zwłaszcza bazy danych sql master, z ich bieżących lokalizacji. Ponadto, pamiętajmy, że nie wykonamy tego zabiegu bez uprawnień administratora. Zanim zaczniemy proces przenoszenia, musimy znać nazwy oraz dokładne bieżące lokalizacje wszystkich plików danych, a także dziennika plików danych. Musimy posiadać wyłączny dostęp do bazy, którą chcemy przenieść. Jeżeli występują jakiekolwiek problemy w trakcie dostępu do baz danych, powinniśmy zbadać dziennik błędów programu SQL Server i skorzystać z dokumentacji SQL Server Books Online, w celu uzyskania informacji o błędach oraz sprawdzenia, jak możemy je naprawić. Natomiast sam proces przenoszenia bazy danych SQL przebiega na zasadzie zgrywania pliku zawierającego bazę danych oraz pliku dziennika do nowej lokalizacji, do katalogu, mającego w nazwie SQL.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Bazy danych SQL – definicja, przenoszenie