Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Area html - wszystko o znaczniku składni HTML <area>

Kategoria: Internet, 13 wrzesień 2011, 13:15, ilość odsłon: 766

HTML to podstawowa składnia tworzenia stron www a zarazem jedna z najłatwiejszych do nauczenia.

Aby opanować HTML, musimy zapoznać się z kilkoma regułami oraz zapamiętać przynajmniej kilkadziesiąt podstawowych znaczników. Znaczniki te sprawiają, że praca w składni HTML okazuje się względnie prosta. W niniejszym artykule omówimy znacznik area HTML, który wygląda następująco: <area>.
Jest to atrybut służący do oznaczania obrazu na mapie obszaru. Każdy aktywny obszar na naszym obrazku to nowy znacznik <area>. Znacznik ten składa się z kilku atrybutów. Zaliczają się do nich: "shape" określający kształt mapy, posiadający wartości takie, jak "rect" - prostokątny obszar aktywny, "circle" - okrągły obszar aktywny, "polygon" - obszar aktywny o nieregularnym kształcie, "href" - adres odsyłacza oraz "title" - tekst, który pojawi się po najechaniu kursorem myszy nad daną danym obszarem.

Ponadto bardzo ważny jest atrybut "coords", do którego dane uzyskujemy z dowolnego programu graficznego. Coords to współrzędne danego obszaru. X to poziome położenie pikseli, Y pionowe a R to długość promienia, używany w area okrągłym. Przykładowe opisanie obszaru za pomocą znacznika area wyglądać może następująco: <area shape="rect" coords="0,0,82,126" alt="door" href="door.htm" />.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Area html - wszystko o znaczniku składni HTML <area>