Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Ardamax keylogger – czy jest groźny?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 20 maj 2011, 09:19, ilość odsłon: 3388

Ardamax keylogger to program, którego zadaniem jest śledzenie poczynań użytkownika. Innymi słowami rzecz ujmując, mamy tu do czynienia z wirtualnym szpiegiem, który monitoruje aktywność na komputerze oraz zapisuje ją w postaci specjalnego logu.

Pozwala to hakerowi na dowiedzenie się, jakich stron używamy, jakich używamy nicków na stronach WWW, czy też jakie hasła wpisujemy do kont pocztowych oraz bankowości elektronicznej.

Ardamax Keylogger – co potrafi

Jest to dość groźny szpieg, który może ujawnić hakerowi wszystkie informacje, jakie powinny zostać ukryte. Co prawda jego oficjalnym przeznaczeniem jest kontrolowanie komputerów firmowych, jednakże można wykorzystać go do celów niezgodnych z prawem. Tym bardziej, ze utworzony przez aplikację log wysyłany jest na wskazany adres e-mail. Szpieg działa pod wszystkimi używanymi aktualnie systemami Windows – od Windows 7 po 2003. Jako że działa w trybie niewidzialnym, nie możemy go wypatrzeć ani w Menadżerze Zadań, ani też w schowku systemowym czy panelu sterowania. Co więcej – jest również niewidoczny dla większości aplikacji stworzonych w celu monitorowania procesów zachodzących w systemie.

e1

Ardamax potrafi także „podsłuchiwać” rozmowy prowadzone na komunikatorach internetowych, jak Skype, Miranda, AIM czy Google Talk. Dodatkowo może być zaprogramowany na działanie w określonym czasie, dzięki czemu jego aktywność jest jeszcze mniej wykrywalna. Twórcy tego szpiega zadbali o to, aby rozpoznawał on wszystkie litery i znaki w Unicode, dzięki czemu zapisuje także słowa w chińskim, arabskie, cyrylicę i inne. Posiada także technologię umożliwiającą mu spojrzenie, co znajduje się pod gwiazdkami, jakie czynią niewidzialnym hasło na ekranie. Na szczęście wykrywają go zaawansowane programy antywirusowe – a po znalezieniu należy go natychmiast usunąć.

Inne porady z tej kategorii:

  • Dobra ochrona antywirusowa dla naszego komputera

    Trudno sobie wyobrazić, żeby nasz komputer nie był wyposażony w żaden skuteczny mechanizm obrony przed nieustannymi atakami z sieci. Do tego celu można wykorzystać firewall, który należałoby podeprzeć jakimś dobrym i sprawdzonym programem an

  • Avast czy AVG

    Avast i AVG już od lat są jednymi z najpopularniejszych darmowych programów antywirusowych. Prezentujemy porównanie obydwu aplikacji, wskazujemy różnice, a także podobieństwa między nimi.

  • JAKI DARMOWY ANTYWIRUS?

    Rynek oprogramowania antywirusowego jest aktualnie pełen różnego rodzaju rozwiązań. Wśród użytkowników domowych prym wiodą oczywiście darmowe programy antywirusowe.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Ardamax keylogger – czy jest groźny?