Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Anti keylogger – jaki wybrać?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 17 maj 2011, 09:27, ilość odsłon: 1489

Pośród wielu zagrożeń dla systemu operacyjnego użytkownika podłączonego do sieci, znajduje się złośliwe oprogramowanie „keylogger”. Opisywaliśmy je dokładnie w innej poradzie, w tej natomiast przejrzymy dostępne aplikacje służące do oc

Ochrona za darmo

Wśród dostępnych bezpłatnie programów do zwalczania keyloggerów można polecić wiele aplikacji. Na pewno na uwagę zasługuje SpyShelter Personal Free 5.01. To darmowa, polska aplikacja, która wciąż jest rozwijana, a jej stosowanie chroni nasz komputer także przed metodami ataku screencapture i clipboardcapture. Posiada także aktywną ochronę systemu – HIPS. Drugi godny uwagi to KeyScrambler. Jest to wtyczka działająca z popularnymi przeglądarkami, której celem jest blokowanie wszelkich prób przechwytywania wpisywanych przez klawiaturę danych. Instalacja każdego z nich gwarantuje nam niemal stuprocentowe bezpieczeństwo

SpyShelter_Personal_Free_5.01

Ochrona płatna

Z płatnych programów służących do ochrony przed keyloggerami można polecić Zemana AntiLogger 1.92. Choć kosztuje on 35 dolarów, przyda się w każdej firmie, gdzie ochrona danych ma istotne znaczenie. Aplikacja ta znajduje się na czołowych pozycjach różnorakich testów i rankingów najlepszych keyloggerów, co już świadczy o jej użyteczności. Podobnie jak i DataGuard AntiKeylogger Ultimate 3.2. Jest to program nieco droższy – 59 dolarów – jednak warto w niego zainwestować. Jest dziecinnie prosty w użyciu, zapewnia wysoki poziom ochrony naszych działań, jednak trzeba zauważyć, że niektórzy użytkownicy systemu Vista narzekają od czasu do czasu na jego działanie – polecamy go więc przede wszystkim posiadaczom Windows 7 i Vista.

Zemana_AntiLogger_1.92

Na stronach naszego vortalu znajduje się kategoria Bezpieczeństwo, gdzie można znaleźć programy tego typu - zarówno darmowe, jak i płatne. Te drugie mają wersje testowe, pozwalające na ich działanie przez określony czas, co pozwoli przetestować je w praktyce.

Inne porady z tej kategorii:

  • Ochrona danych – jak skutecznie się ochronić?

    Internet to miejsce, w którym często zostawiamy swoje dane osobowe – jak na przykład imię i nazwisko, adres e-mail, dane do kont (login, hasło), itp. Jak zabezpieczyć się, aby dane nie trafiały w niepowołane ręce?

  • Nasza-klasa, a prywatność w sieci

    Serwisy społecznościowe to kopalnia informacji. Wszelkie serwisy społecznościowe mają to do siebie, że zostawiamy na nich sporo danych, które mogą być wykorzystywane przez osoby trzecie.

  • Co to jest trojan?

    Ostatnio coraz więcej słyszy się o szkodliwym działaniu koni trojańskich. Ale co to właściwie jest?


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Anti keylogger – jaki wybrać?