Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Anonimowość w sieci – jak ją zachować?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 17 maj 2011, 09:24, ilość odsłon: 1510

Wbrew pozorom o zachowanie anonimowości w sieci nie jest łatwo. Jeśli nawet pisujemy gdzieś pod nickiem, to i tak nie przeszkodzi to zdolnemu hakerowi namierzyć nas za pomocą specjalistycznych programów. Jak uchronić się przed wrogimi atakami i z

Programy, które pomogą nam zachować anonimowość

Zacznijmy od zainstalowania oprogramowania maskującego nasze IP. Przyda się także keylogger – jakie aplikacje wybrać? Poświęcone są temu dwie inne porady na naszych stronach i radzimy tam zajrzeć. Także niektóre aplikacje antywirusowe mają firewall, chroniący nas przed wdarciem się elementów szpiegowskich do systemu. Ważne jest także, aby aktualizować przeglądarkę – wiele z nich ma swoje mechanizmy antypishingowe i antyspyware.

 

Anonimowo_____w_sieci


Uważajmy na to, co robimy


Dobrym sposobem na zachowanie anonimowości w sieci jest unikanie podawania danych, takich jak ulubione strony czy też imię i nazwisko. Oczywiście nie da się czasem tego uniknąć, starajmy się jednak nie podawać na tych samych stronach nazwy banku, gdzie mamy kontro lub też adresów stron, na których można o nas dowiedzieć się więcej. Czyli np. możemy podać swoje imię i nazwisko na Facebook, ale unikajmy pisania gdziekolwiek na tablicy czy w komentarzach, gdzie mamy konto. Oprócz tego musimy uważać na e-maile. Banki NIGDY nie przysyłają żadnych maili z prośbą o podanie numeru do konta czy też PIN-u – jeśli dostaniemy taki e-mail, zignorujmy go, a dla pewności można jeszcze zgłosić fakt jego otrzymania do banku.

Jak zabezpieczyć się technicznie?

Nieco bardziej zaawansowanym użytkownikom polecamy korzystanie z serwerów Proxy. Można także użyć sieci Tor – to rozproszone serwery, gdzie dane wędrują miedzy róznymi portami, nim trafią do celu. Pozwala to znacznie ukryć swój adres IP.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest dysk twardy?

    Mówiąc o budowie komputera, nie sposób pominąć pojęcia dysku twardego. A więc co to jest dysk twardy?

  • Ardamax keylogger – czy jest groźny?

    Ardamax keylogger to program, którego zadaniem jest śledzenie poczynań użytkownika. Innymi słowami rzecz ujmując, mamy tu do czynienia z wirtualnym szpiegiem, który monitoruje aktywność na komputerze oraz zapisuje ją w postaci specjalnego logu.

  • Programy antywirusowe – który wybrać?

    Bezpieczeństwo komputera w sieci to dość istotna sprawa. Co prawda Windows ma swoje zapory i osłony, jednak coraz to nowsze zagrożenia wymagają coraz lepszych zabezpieczeń, których produkt Microsoftu nie daje. Na szczęście istnieją programy ant


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Anonimowość w sieci – jak ją zachować?