Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Animacja Flash: "obraz przechodzący w obraz"

Kategoria: Multimedia, 13 wrzesień 2011, 13:11, ilość odsłon: 1099

Animacja Flash to technologia umożliwiająca tworzenie ruchomych obrazów i krótkich animacji w grafice wektorowej.

Powstają dzięki takim zabiegom pliki .swf, zwane często "plikami Flash", które możemy odtwarzać na stronie za pomocą przeglądarki internetowej z zainstalowaną odpowiednią wtyczką (np. Adobe Flash Player) albo w oddzielnym programie do tego przeznaczonym. Program ten został wyposażony od wersji Flash 5 w możliwość obsługi zdarzeń, tak zwany Action Script, dzięki któremu możemy nawiązać interakcję z grafiką – a dzięki temu można także tworzyć gry flash.

Jak wykorzystać te animacje? Często wszelkiego rodzaju ruchome reklamy opierają się na technologii flash, podobnie, jak i całe strony www. Ponieważ flash umożliwia interaktywność, zatem cała strona może być napisana w tym programie właśnie. Często też denerwujące nas reklamy, które zasłaniają całą stronę, którą przeglądamy, też są stworzone w tej technologii. Technologia flash potrafi być bardzo użyteczna, gdyż pliki te jeśli są umiejętnie skompresowane zajmują niewiele miejsca, stąd jej popularność.

Inne porady z tej kategorii:

  • Kodeki xvid

    Każdy system operacyjny do prawidłowego wyświetlania plików wideo potrzebuje kodeków i filtrów.

  • Jak przyspieszyć otwieranie plików avi?

    Porada dla tych, którzy chcą w prosty sposób przyśpieszyć otwieranie plików avi. Na niektórych komputerach otwieranie plików avi powoduje znaczący wzrost obciążenia procesora. Jest to zazwyczaj spowodowane tym, że...

  • Co to jest Silverlight?

    Microsoft Silverlight to wtyczka (plugin) do prezentacji multimedialnych, bogatych aplikacji interaktywnych, działająca w różnych przeglądarkach i na różnych platformach.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Animacja Flash: "obraz przechodzący w obraz"