Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Android czy windows mobile – co wybrać ?

Kategoria: Mobile, 05 maj 2011, 09:11, ilość odsłon: 2941

Współczesne smartfony oraz telefony komórkowe nowej generacji działają na dwóch dość rozbudowanych systemach operacyjnych – Windows Mobile oraz Android. Który z nich jest lepszy?

Windows Mobile stawia bardziej na pracę i kontakty biznesowe, podczas gdy jego rywal bardziej na rozrywkę i korzystanie z sieci. Zobaczmy to na przykładzie wszystkich aspektów, który może okazać się dla nas użyteczniejszy.


Ekranu główny zarówno w Androidzie, jak i Mobile, jest dość intuicyjny. Mamy z jego poziomu dostęp do wszystkich najważniejszych i najczęściej używanych funkcji, jak na przykład książka adresowa czy odtwarzacz multimedialny. Dodatkowo możemy do obu dodawać wtyczki i widgety, które znacznie zwiększają funkcjonalność systemu mobilnego. Jeśli chodzi o wygląd, tu zdecydowanie wygrywa Android, który  oferuje aż siedem pulpitów. Oba systemy integrują nasze urządzenie z popularnymi serwisami społecznościowymi, jak Facebook czy Twitter.

Android

Jeśli chodzi o samą obsługę, tu znowu wygrywa Android. Jest on przystosowany do sterowania palcami, podczas gdy niektóre opcje w Windows Mobile są tak niewielkie, ze musimy używać rysika (stylusa). Każdy system ma też swoje ułożenie ikon. Mobile przypomina plaster miodu, zaś w Androidzie mamy cztery uporządkowane kolumny. Jeśli natomiast chodzi o użyteczne aplikacje, na oba systemy są ich dziesiątki. Mobile prowadzi, jednak ilość apps-ów na Androida rośnie i z pewnością w najbliższych miesiącach zbliży się do ilości tych, jakie dostępne są dla Mobile.  

Android


System Windows zwycięża również w kategorii multimediów. Jakość filmów czy też audio i ich obsługa są zdecydowanie lepiej rozwiązane niż w Androidzie. Tym bardziej, ze system Google nakierowany jest głównie na sieć. Większość aplikacji w jakiś sposób powiązana jest z Internetem, podczas gdy Windows Mobile można używać i bez tego.

Windows Mobile

Windows_Mobile

Jeśli więc szukamy bardziej rozrywkowego systemu – będzie nim Android. Jeśli natomiast potrzebujemy systemu do codziennej pracy czy też biznesu – Windows Mobile nie ma sobie równych. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Modyfikacje ekranu "Today" w Windows Mobile

    Porada jak zmodyfikować ekran "Today" w Windows Mobile. Porada opisuje rzecz prostą, ale nastręczająca wielu użytkownikom Windows Mobile sporo problemów. Niewielu bowiem spodziewa się znaleźć w ustawieniach ekranu Today opcji dotyczących temató

  • Co to jest symbian ?

    Z pewnością przeglądając Internet lub też gazety, zdarzyło Ci się trafić na określenie SYMBIAN. Co to właściwie znaczy? Jest to tym, co Windows czy Linux, czyli po prostu systemem operacyjnym, jednak nie przeznaczonym dla komputera, ale telefon

  • Internet w telefonie – rodzaje i zasady działania

    Internet w komórce nikogo dziś nie dziwi, jednak nie każdy wie, ile mamy jego rodzajów działania i na czym one polegają. Najczęściej informacja na pudełku niewiele mówi. Co kryje się pod skrótem EDGE, UMTS lub GPRS? Postaramy się przybliży


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Android czy windows mobile – co wybrać ?