Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Aktualizacja Windows XP – jak skutecznie ją wykonać?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 06 czerwiec 2011, 09:20, ilość odsłon: 3660

Choć Windows XP wyszedł w 2001 roku, to jednak po dziś dzień cieszy się on dużą popularnością na świecie i używany jest przez miliony użytkowników. Dlatego też wciąż wychodzą jego aktualizacje, łatki i inne tego typu dodatki.

Jak upewnić się, że nasz system jest odpowiednio aktualizowany? 

Aktualizacja XP

Jeśli mamy komputer podłączony do sieci, w prawym dolnym rogu możemy od czasu do czasu zobaczyć ikonkę żółtej tarczy. Oznacza ona, że dla systemu są dostępne nowe aktualizacje. Wystarczy wówczas kliknąć na nią, aby rozpoczęło się pobieranie aktualizacji – często po ukończeniu wymagany jest restart komputera, więc najlepiej wykonywać aktualizację, gdy skończyliśmy pracę na komputerze.

Aktualizacja Windows

Należy tez ustawić automatyczne pobieranie aktualizacji przez system. Aby tego dokonać, klikamy na START, potem na Panel Sterowania, następnie na System. Na okienku (widoczne na screenshocie powyżej) widzimy możliwość ustawienia pobierania aktualizacji o określonej godzinie i określonym czasie. Najlepiej wybrać opcję drugą – wówczas system pobierze nowości, lecz nie zainstaluje ich bez naszej zgody. Natomiast opcja pierwsza sprawi, że będzie aktualizować system samodzielnie -  jeśli więc na przykład będziemy grali w jakąś grę sieciową, może nam nagle spaść transfer i prędkość. Opcja trzecia to natomiast poinformowanie nas, że aktualizacje są, ale kiedy zostaną pobrane i zainstalowane – wybieramy sami.

I to właściwie wszystko, co możemy robić, aby mieć pewność, że nasz system będzie działać w najnowszej wersji i z najnowszymi elementami. Jak widać nie jest to trudne, a pomoże utrzymać XP w najlepszej możliwej jakości. Warto ustawić aktualizacje w podany sposób – podczas aktualizacji dodawane są między innymi łatki bezpieczeństwa.

Inne porady z tej kategorii:

  • Wiersz poleceń – najbardziej popularne komendy

    Wiersz poleceń to sposób wydawania komend komputerowi za pomocą określonych wyrazów i skrótów. W systemach Windows uruchamia się go poprzez naciśnięcie START, a następnie uruchom. Wpisujemy tu CMD i zatwierdzamy klawiszem Enter.

  • Jak aktywować Vistę?

    Następca popularnego Windows XP różni się nieco od swojego poprzednika, więc niektórym może sprawiać problem jego obsługa

  • Aktualizacja Ubuntu – jak ją wykonać?

    W jednej z porad pokazaliśmy, jak zainstalować system Ubuntu na komputerze. Jak i każdy inny system, tak i ten jest cały czas rozwijany, a co jakiś cza pojawiają się jego aktualizacje.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Aktualizacja Windows XP – jak skutecznie ją wykonać?