Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Aktualizacja Ubuntu – jak ją wykonać?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 01 czerwiec 2011, 09:54, ilość odsłon: 2023

W jednej z porad pokazaliśmy, jak zainstalować system Ubuntu na komputerze. Jak i każdy inny system, tak i ten jest cały czas rozwijany, a co jakiś cza pojawiają się jego aktualizacje.

W jaki sposób sprawić, abyśmy byli pewni, że mamy najświeższą wersję systemu? Ubuntu można zaktualizować na kilka sposobów - za pomocą menadżera aktualizacji, Synaptic, apt-get lub aptitude.

Aktualizujemy Ubuntu menadżerem

W przypadku korzystania z menadżera, jeśli dostępne są aktualizacje, to ukaże się on w dolnym panelu w obszarze powiadamiania.

aktualizacja ubuntu

Klikamy na menadżera, a następnie na opcję "Zainstaluj aktualizacje". Musimy podać swoje hasło. Pliki zostają pobierane, a następnie zainstalowane. W tym czasie cierpliwie czekamy. Po skończeniu procesu może być niezbędny restart komputera, ale nie jest to reguła.

au2

Aktualizujemy Ubuntu z Synaptic

Inna metoda instalacji aktualizacji to użycie menadżera pakietów Synaptic. Wchodzimy do niego i klikamy ikonę "Odśwież" aby zaktualizować listę pakietów oraz "Zaznacz wszystko do aktualizacji".

au3

Wybieramy kolejno „Zaznacz”, a potem „Zastosuj”. Następnie czekamy aż uaktualnienia zostaną pobrane i automatycznie zainstalowane przez system.

Aktualizujemy Ubuntu z apt-get

Aktualizacja w ten sposób wymaga uruchomienia konsoli tekstowej. Wpisujemy do niej kolejno dwie komendy. Pierwsza to „sudo apt-get update”, a druga to „sudo apt-get upgrade”. I to wszystko.

Aktualizujemy Ubuntu z aptitude

Tutaj tak samo jak w poprzednim przykładzie, jednak wpisujemy komendy: „sudo aptitude update” oraz „sudo aptitude upgrade”.

Praktycznie nic więcej do szczęścia nam nie trzeba. Wykorzystując dowolny z powyższych sposobów będziemy zawsze na bieżąco z kolejnymi wydaniami Ubuntu. Mamy też pewność, że nasz system operacyjny będzie maksymalnie stabilny i wydajny.

Inne porady z tej kategorii:

  • Nowe ikony (Vista)

    Vista pozwala na szybkie i proste podmienienie standardowych ikon na własne. Jeżeli posiadamy nowy zestaw ikon, którym chcielibyśmy zastąpić te standardowe, które oferuje nam Vista jest­ na to bardzo prosty sposób.

  • Ubuntu – instalacja krok po kroku

    Jeśli chcemy spróbować czegoś innego niż popularne systemy Windows, możemy spróbować zainstalować na twardym dysku Ubuntu.

  • Punkt przywracania systemu – jak go wykonać?

    Punkt przywracania systemu to bardzo pożyteczna funkcja, która pozwala nam na „cofnięcie się w czasie” i odwrócenie wszystkich zmian, jakie zaszły od momentu stworzenia go.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Aktualizacja Ubuntu – jak ją wykonać?