Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Aktualizacja firefoxa - jak ją wykonać

Kategoria: Internet, 23 sierpień 2011, 13:32, ilość odsłon: 2263

Zazwyczaj program firefox ma opcję automatycznego wyszukiwania aktualizacji, o czym nas informuje, gdy tylko „wyjdzie” jakiś dodatek czy też nowa wersja.

W takiej sytuacji klikamy po prostu aktualizuj teraz i po ponownym włączeniu programu mamy najnowszą wersję. Jak jednak wykonać aktualizację, gdy firefox automatycznie nie wykrył i nie zainstalował aktualizacji? W takim wypadku nie mamy pewności czy jest jakaś nowa aktualizacja. Możemy więc to sprawdzić. W tym celu musimy otworzyć program firefox. Gdy już mamy przed sobą stronę startową, wybieramy w pasku menu zakładkę: „Pomoc”. Po rozwinięciu się zakładki klikamy na: „Sprawdź dostępność aktualizacji”. Czekamy chwilę po czym pojawi się komunikat. Może to byæ informacja: „Brak dostępnych aktualizacji”.

Program firefox będzie okresowo sprawdzał dostępność aktualizacji. W takim wypadku kwestia aktualizacji firefoxa nie jest brana pod uwagę. Kiedy jednak komunikat poinformuje nas, iż program firefox, którego używamy nie jest zaktualizowany i że jest dostępna aktualizacja, wtedy już w połowie wykonaliśmy zadanie aktualizacji programu Mozilla Firefox. Program spyta się nas, czy chcemy aktualizować teraz. W zależności czy odpowiada nam ten moment wybieramy czy aktualizować teraz czy później. Wybierając, iż teraz, musimy poczekać chwilę, czasami nawet dłużą jeżeli aktualizacja znaczenie różni od aktualnej wersji programu Firefox.

Po aktualizacji włączamy program ponownie, a zamiast strony startowej widzimy stronę z informacją co aktualizacja wniosła nowego, co się zmieniło, a czego już nie ma.

Warto się zapoznać z tym, gdyż niejednokrotnie nie wykorzystujemy możliwości programu Firefox w stu procentach, a wiele opcji może nam się przydać i może ułatwić pracę na komputerze.

Inne porady z tej kategorii:

  • Kolor w HTML- przykłady, porady

    Kolor w HTML jest jedną z cech, czyniących nasze strony atrakcyjnymi. Odpowiednia kolorystyka (wizualizacja, design), zachęca do ich przeglądania i odwiedzania.

  • Jak zablokować dostęp do danej strony www?

    Prosty sposób na ograniczenie dostępu użytkowników naszego komputera do wybranych stron www. Jeżeli chcemy zablokować dostęp do danej strony www z naszego komputera możemy w tym celu posłużyć się bardzo prostą metodą, która bazuje na modyfi

  • Co to jest router?

    Router jest to urządzenie sieciowe służące do łączenia ze sobą różnych sieci komputerowych. W szczególności służy do połączenia sieci Internet z siecią domową. Urządzenie to służy do zarządzania ruchem sieciowym.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Aktualizacja firefoxa - jak ją wykonać