Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Address html – wszystko o znaczniku address

Kategoria: Internet, 13 wrzesień 2011, 13:09, ilość odsłon: 642

HTML jest podstawowym językiem kodowania do tej pory na całym świecie, jednym z najłatwiejszych do opanowania i najbardziej popularnych.

Aby się go nauczyć, musimy opanować kilka reguł oraz zapamiętać około kilkudziesięciu podstawowych znaczników, które sprawią, że praca z HTML przestanie być czymś trudnym.
Omówimy znacznik address HTML, który wygląda następująco: <address> i kończy się </address>. Jest to znacznik, pomiędzy którym umieszcza się pełne dane kontaktowe, i nie ma to nic wspólnego z adresem pocztowym. Może się on tam znaleźć, ale nie musi. Przykładowy zapis może wyglądać następująco: <address> Autor: ABC <br /> <a href="mailto:us@example.org"> Email </a><br /> Adres: 777, Nibylandia<br /> Telefon: 1234567 </address>, ale może też zawierać sam email, numer gadu gadu, nazwę skype.

Znacznik ten najczęściej umieszczany jest na dole strony i ma umożliwić nam kontakt z jej właścicielem. Znacznik czytany jest przez następujące przeglądarki: Internet Explorer od 1.0 wzwyż, Mozilla od wersji 0.6 w górę, FireFox od wersji 01. w górę a także Opera od wersji 2.0 wzwyż. Nie jest on typowym znacznikiem, gdyż w celu stworzenia nowej linii musimy odwołać się do innego znaku HTML - <br /> , co widać na wyżej przytoczonym przykładzie.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak opublikować stronę www w internecie

    Dowiedz się jak szybko i prosto dodać swoją stronę do sieci.

  • Panic Button - dodatek do Firefoxa

    Dodatek dzięki któremu możemy uniknąć wielu kłopotów. Jeżeli lubimy umilać sobie czas w pracy za pomocą różnego rodzaju flashowych gier czy serwisów, które nie mają tak naprawdę nic wspólnego z naszym zajęciem...

  • Menu w html – jak zrobić

    Język html jest podstawowym językiem pisania stron www. Jeśli chcemy napisać prostą stronę HTML, bardzo ważne jest abyśmy umieścili w niej menu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Address html – wszystko o znaczniku address