Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Siemens CL50

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Siemens
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 112 x 64
Dzwonki: Monofinczne  
Komunikacja:  
Instrukcja: Pobierz

Opis

                  Siemens  CL50 to telefon, który powstał jako pierwszy składany model Niemieckiego Producenta. Jak się okazuje model miał być przeznaczony tylko na rynki Azjatyckie. Mimo tego, że telefon powstał w roku 2002 już był wyposażony w dwa wyświetlacze. Prześledźmy cechy telefonu Siemens CL50 jego opis oraz listę najważniejszych funkcji.


Monochromatyczny i nie wielki wyświetlacz o rozdzielczości 112x64px  w zupełności wystarczał do prostej obsługi tego telefonu. Przeglądarka WAP pozwalała na wyświetlanie czarno białych stron w oparciu o podstawową transmisję danych. Siemens CL50 obsługiwał także wiadomości EMS oraz wyposażony był w słownik T9, który znacznie usprawniał redagowanie smsów. W prawdzie wersja CL50 nie miała się czym wybitnie wyróżnić z pośród konkurentów w tych latach, jednak warto wspomnieć o jej walorach estetycznych  jak nie wielkie rozmiary sięgające zaledwie 73x9x22mm czy waga 73g. Co więcej telefon nie był „prądo-żerny” z racji nie wielkiego ekranu i ubogich możliwości, zatem bateria Li-Ion wytrzymywała około 9dni w trybie czuwania. CL50 posiadał dodatkowo przelicznik walut, alarm oraz zegarek. Lekki, mały i poręczny a przede wszystkim niezawodny – takie właśnie opinie otrzymywał telefon Siemens CL50. Na dzień dzisiejszy ciężko oszacować wartość telefonu Siemens CL50 oraz jego dokładną cenę, model ten został już dawno wyparty z rynku.


Motywy na Siemensa CL50 nie istniały. Gry na Siemensa CL50 należały do podstawowej formy rozrywki. Dzwonki na Siemensa CL50 reprezentowały klasyczne dźwięki monofoniczne.