Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Samsung S105

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Samsung
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 128 x 160
Dzwonki: Polifoniczne Monofinczne  
Komunikacja: irDA  

Opis

Samsung S105 to wprowadzony do sprzedaży w 2002 roku model typu clamshell (z klapką), który urzeka lekkością i smukłymi liniami obudowy. Dostępny jest w srebrnym kolorze, posiada 2 wyświetlacze i liczne funkcje, które niestety w dzisiejszych czasach nie dościgają konkurencji.

Rozmiary tego modelu są stosunkowo niewielkie, co sprawia, że bez problemu możemy zabrać go wszędzie tam, gdzie chcemy. Jest on długi na 89 mm, szeroki na 47 mm, ma 23 mm grubości i waży 92 gram. Jak wspomniałem wcześniej posiada on dwa wyświetlacze. Jeden z nich jest monochromatyczny, posiada tło koloru zielonego i pozwala szybko (bez otwierania telefonu) sprawdzić podstawowe informacje, jak godzinę, stan baterii, poziom zasięgu czy ilość zdarzeń oczekujących (nieodebrane połączenia, otrzymane wiadomości, etc.). Jest to bardzo wygodne.

Wyświetlacz główny, który ukazuje się oczom użytkowników po podniesieniu klapki telefonu jest lepszej klasy (typ DSTN), obsługuje 65 tysięcy kolorów i wyświetla obrazy w rozdzielczości 128 x 160 pikseli. Wybrane funkcje oraz możliwości S105 przedstawiają się następująco: dyktafon, GPRS, IRDA, Java, WAP, EMS, SMS, alarm, budzik, kalendarz, kalkulator, przypomnenie, słownik, stoper, timer, zegar. Ważnym atutem tego modelu jest również obsługa Triband (900, 1800, 1900 MHz) oraz pojemna (800 mAh) bateria litowo-jonowa gwarantująca 6 godzin rozmów oraz 180 godzin w trybie gotowości.