Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Samsung Q100

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Samsung
System operacyjny: Java
Wyświetlacz: 128 x 128
Dzwonki: Monofinczne  
Komunikacja: irDA  

Opis

Samsung SGH-Q100 skrótowo nazywany po prostu Q100 to telefon z klapką wprowadzony na rynek w 2001 roku. Cechuje go smukła sylwetka, czarny kolor i srebrne dodatki. Jest stosunkowo niewielki, gdyż ma rozmiary 112 x 42 x 19 i waży tylko 97 gram. Model ten pomimo niewielkich rozmiarów i wagi posiada szeroką gamę funkcji, które w czasach jego świetności bardzo pozytywnie wpływały na opinie. Aktualnie funkcje te nie są niczym szczególnym, gdyż przez ponad 10 lat, które upłynęły od czasu jego pojawienia się na rynku zrobiło swoje, ale dla mało wymagających użytkowników powinny w zupełności wystarczyć.

Aktualnie użytkownicy przyzwyczajeni są do faktu, że do telefonu mogą wgrywać motywy i aplikacje, które są bardziej rozwinięte, ale to normalne, w końcu technologia cały czas idzie do przodu. Q100 działa w 2 standardowych częstotliwościach GSM - 900 i 1800, pozwala użytkownikom na wgrywanie melodyjek, wysyłanie danych i faksów oraz korzystanie z internetu. Czynność ta możliwa jest dzięki obsłudze technologii GPRS gwarantującej pobieranie danych z prędkością 53,6 kbps i wysyłanie w prędkości 13,4 kbps.

Programy i funkcje, w które wyposażony został ten model takie, jak klient poczty, organizer, kalendarz, kalkulator, czy budzik sprawiają iż mimo długiego stażu na rynku telefonów komórkowych znajdzie on swoich zwolenników. Bateria o pojemności 900 mAh zapewnia ciągłość rozmów przez 3,5 godziny oraz 120 godzin pracy w trybie spoczynku.