Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Samsung i640

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Samsung
System operacyjny: Windows Mobile
Wyświetlacz: 320 x 240
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja: Bluetooth  

Opis

i640 to kolejny rozsuwany telefon wyprodukowany przez firmę Samsung. Gdy porównamy i640 z innymi rozsuwanymi modelami wydaje się on szerszy i bardziej masywny. Coś za coś. Wynika to z faktu, że został on wyposażony w klawiaturę QWERTY, duży kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2.4 cala i ciekawe dodatki. Jak każdy model ma on zalety i wady. Zacznijmy od tych pierwszych. Obsługa czterech zakresów GSM oraz HSDPA. Windows Mobile 6 wyposażony w ciekawe motywy i aplikacje wliczając Office Mobile pozwalający na obsługę dokumentów Word, Excel oraz Powerpoint.

Duża kolista nawigacja po środku jest łatwa w użyciu i pozwala na szybkie i sprawne poruszanie się po menu i funkcjach. Ergonomiczna klawiatura QWERTY to niewątpliwie kolejny głos na korzyść i640 sprawiający, że zwolennicy Blackberry mogą być skłonni do kupna tego modelu. Jak wspomniałem wcześniej jest również szereg wad negatywnie wpływających na opinie. Należy do nich długi czas reakcji spowodowany prawdopodobnie zbyt wolnym taktowaniem procesora. Ponadto wyświetlacz mógłby być większy, gdyż standardem, do którego wielu użytkowników zdążyło się przyzwyczaić jest przekątna 2.8 cala.

Gdyby klawisze szybkiego dostępu zostały zmniejszone i przewidziane na logo operatora miejsce zagospodarowane inaczej z pewnością ekran mógłby być większy. Brak obsługi bezprzewodowego internetu Wi-Fi sprawia, że korzystanie z internetu generuje dodatkowe koszty, co dla wielu użytkownikom może być uciążliwe.