Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Samsung E590

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Samsung
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 220 x 220
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja: Bluetooth irDA  

Opis

Samsung E590 to telefon o klasycznej budowie, który miał swoją premierę w 2007 roku. Wyglądem i układem klawiatury przywodzi na myśl standardowe modele Sony Ericssona. Telefon był sprzedawany w dwóch wersjach kolorystycznych (biała i czarna). Na uwagę zasługuje całkiem niska waga telefonu, która wynosiła 65 g. Samsung E590 do łączenia się z innymi urządzeniami używa wchodzącego do standardu w 2007 roku Bluetooth, jak i starszego portu podczerwieni (irDA). Bezproblemowo można również użyć kabla USB w celu podłączenia telefonu do komputera. Telefon został wyposażony w obsługę GPRS i EDGE, co umożliwia szybkie łączenie się z Internetem i przeglądanie stron WAP.

Samsung E590 posiada aparat fotograficzny wyposażony w matrycę 3.0 MPx. Aparat potrafi zrobić zdjęcie z maksymalną rozdzielczością 2048x1536. Poza tym posiada funkcję zoomu cyfrowego, autofocus i możliwość nagrywania filmów. Samsung E590 obsługuje język Java, co w połączeniu z dość sporym ekranem sprawia, że motywy i aplikacje na pewno będą działać na tym modelu. Telefon obsługuje kilka formatów zapisu dźwięku: AAC, AAC+, eAAC, eAAC+, WMA, a także najbardziej popularny MP3. Poza tym odtwarza następujące formaty video: H.263 + AMR NB, MPEG4 + AMR NB, Reel One, WMV. Samsung E590 posiada 85 MB miejsca na dodatki. Można poszerzyć tą wielkość przez karty pamięci MicroSD.

Bateria użyta w tym modelu to standardowy akumulator Li-Ion o pojemności 800 mAh, który wystarczyć powinien na 5.5 godziny rozmowy, bądź na 300 godzin czuwania (ponad 12 dni). Opinie o Samsung E590 były w większości pozytywne, głównie za sprawą dużej funkcjonalności telefonu jak na tamte czasy.