Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Sagem MY 419X

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Sagem
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 128 x 160
Dzwonki: Polifoniczne  
Komunikacja: Bluetooth Wi-Fi  

Opis

W 2008 roku francuski Sagem zaprezentował zaprojektowany w stylu Sony Ericssonów, bogato wyposażony telefon. Urządzenie posiada metalową obudowę oraz starannie wykonane plastiki. Projekt obudowy można uznać za atrakcyjny i udany.
Sagem MY 419X mimo małych rozmiarów (106 x 46 x 15 mm) i niskiej wagi (95 g) wewnątrz kryje całkiej sporo. Ekran o wielkości 1,8 cali nie powala jednak swoimi parametrami (128 x 160 pikseli, 65 tys. kolorów), jednak spełnia swoją rolę. Dodatki w Sagem MY 419X to m.in. Bluetooth, aparat VGA (dość przeciętnej jakości) oraz Wi-Fi 802.11b/g, co w tym segmencie telefonów jest wyjątkiem. Niestety telefon nie działa w technologii 3G. Do łączności z Internetem możliwe jest wykorzystanie tylko WiFi oraz GPRS-u.

Pamięć wewnętrzna jest niewielka i wystarczy tylko na podstawowe gry, motywy i aplikacje. Największą zaletą Sagem MY 419X jest bez wątpienia wsparcie dla technologii UMA (Unlicensed Mobile Access), która pozwala na darmowe korzystanie z sieci. Surfowanie w Internecie niestety nie jest tak wygodne jak na współczesnych smartphone’ach. Ekran jest zbyt mały do komfortowego przeglądania witryn.
Akumulator Li-Ion pozwala na cztery godziny połączeń telefonicznych oraz 370 godzin czuwania. Oczywiście korzystanie z sieci bezprzewodowej skutecznie zmniejszy czas pracy urządzenia. Niestety opinie na temat solidność oprogramowania Sagem MY 419X są dość słabe.