Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Sagem MC949

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Sagem
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 96 x 64
Dzwonki: Monofinczne  
Komunikacja:  

Opis

Sagem MC949 to prosty telefon, którego premiera miała miejsce w 2000 roku. Ważący 117 gramów aparat mierzy 116 x 45 x 18 mm, więc jest telefonem przeciętnej wielkości. Urządzenie działa tylko w sieci GSM 900 i 1800. Pod względem prezencji, ciężko opisywać ten aparat jako atrakcyjny wizualnie patrząc na nowoczesne telefony, jednak Sagem MC949 w momencie swojego debiutu był urządzeniem o wiele ciekawszym pod względem stylistycznym niż może się to dziś wydawać.
Sagem MC949 posiada niewielki, monochromatyczny ekran, którego czytelność jest przeciętna. Dodatki w Sagem MC949 to tylko alarm, budzik, kalkulator, słownik oraz zegar. Na wyposażeniu sprzętu nie ma również kamery wideo, klienta poczty e-mail, radia, odtwarzacza mp3, dyktafonu czy Bluetooth. Pamięć wewnętrzna jest niewielka i wystarczy jedynie na przechowywanie informacji o kontaktach, dwudziestu sms-ów oraz kilku drobnych informacji. Z racji niewielkiej pamięci wewnętrznej dodatki takie jak motywy i aplikacje nie mogą być instalowane na Sagem MC949. Nie można jej również rozszerzać przez karty pamięci.
Sagem MC949 to jeden z wielu zapomnianych już telefonów, jakie niegdyś pojawiały się na rynku telefonii. Dziś nie zachęci nikogo do zakupu ani swoim wyglądu, ani wyposażeniem. Jego archaiczność technologiczna powoduje, że staje się coraz mniej popularnym urządzeniem na europejskim rynku.