Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Sagem MC942

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Sagem
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 96 x 64
Dzwonki: Monofinczne  
Komunikacja:  

Opis

Klasyczny aparat telefoniczny francuskiego producenta Sagem nazwany MC942 z rynku zniknął już wiele lat temu. Dziś stanowi jedynie ciekawostkę dla osób, które nie pamiętają czasów, kiedy tego typu urządzenia były w powszechnym użytku.
Pod koniec lat dziewięćdziesiątych, czyli wtedy, gdy ten telefon był projektowany, idea jaka przyświecała konstruktorom była prosta - mieli zrobić funkcjonalne, solidne urządzenie do telefonowania i wysyłania wiadomości tekstowych. Dlatego właśnie dodatki w Sagem MC942 prawie nie istnieją. Jedyne co znajdziemy w telefonie to słownik T9, kalkulator, budzik, zegarek, czyli najbardziej podstawowe funkcje.
Co więcej: Wyświetlacz nie jest czytelny (ma rozdzielczość tylko 96 x 65 pikseli), więc mieści niewiele tekstu przy pisaniu SMS-ów. Pamięć wewnętrzna telefonu jest bardzo niewielka, a system operacyjny nie daje możliwości modyfikowania wyglądu i funkcjonalności przez motywy i aplikacje. Kupując Sagem MC942 musimy zatem pamiętać, że jest to telefon tylko o podstawowych funkcjach i nie ma szans by był to telefon bardziej funkcjonalny. Ma to jednak swoje plusy – dzięki małej ilości opcji, urządzenie ma opinie sprzętu bardzo prostego w obsłudze. Nawet starsza osoba nie zagubi się w niezbyt bogatym menu. Pytanie jednak czy rzeczywiście warto po Sagem MC942 sięgnąć.