Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Sagem MC850

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Sagem
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: x
Dzwonki: Monofinczne  
Komunikacja:  

Opis

W 1998 roku do sprzedaży wprowadzono telefon Sagem MC850 – dość sporych rozmiarów urządzenie pracujące w zakresie GSM 900 i 1800. Od wielu lat ten przykład francuskiej myśli technicznej nie jest sprzedawany, jednak nadal niektórzy użytkują ten aparat.
Mimo faktu, że dodatki Sagem MC850 można policzyć na palcach jednej ręki, urządzenie posiada podstawowe funkcje służące do komunikacji: możliwe jest wysyłanie wiadomości typu SMS oraz wykonywanie połączeń głosowych. Długość czasu pracy na baterii to aż 5 godzin.
Wyświetlacz został wykonany w technologii monochromatycznej, więc jego czytelność pozostawia dużo do życzenia. Na Sagem MC850 właśnie z tego powodu nie powstawały motywy i aplikacje. System operacyjny ma charakter zamknięty – nie można go rozszerzać programami, a co za tym idzie – jego funkcjonalność jest mocno ograniczona. Dodatków takich jak radio, gry czy funkcja Java nie znajdziemy w menu Sagem MC850.
Opinie o funkcjach komunikacyjnych Sagem MC850 nie mogą być dobre – telefon nie posiada ani IRDY ani Bluetooth. Nie ma możliwości łączenia się z komputerem za pośrednictwem USB. Sagem MC850 w Polsce nie jest urządzeniem popularnym, a dziś, po kilkunastu latach od premiery, jest go szczególnie trudno spotkać w czyjś rękach.