Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Sagem MC840M

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Sagem
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: x
Dzwonki: Monofinczne  
Komunikacja:  

Opis

Sagem MC840M to bardzo nietypowy telefon, który poza funkcją telefonowania z wykorzystaniem karty sim, może również przyjmować karty procesorowe. Wystarczyło włożyć do obudowy kartę i rozpocząć telefonowanie z karty. Dodatki tego typu są bardzo rzadkie i Sagem MC840M bez wątpienia można uznać za telefon unikatowy.
Dziś jednak taka funkcjonalność tego rozwiązania jest mała, jednak w momencie premiery, czyli 1998 roku była do funkcja o wiele bardziej przydatna. Poza tym urządzenie posiada możliwość wysyłania danych i faksów. Podczas pisania wiadomości tekstowych można korzystać z słownika T9.
Pamięć wewnętrzna jest w stanie pomieścić 100 wpisów w książce telefonicznej oraz 16 dzwonków monofonicznych. Motywy i aplikacje na Sagem MC840M nie były nigdy produkowane, natomiast dodatki dostępne w telefonie to rzeczy absolutnie podstawowe: funkcja wibracji, budzik, zegarek, kalkulator czy system głośnomówiący. Bateria jest standardowej pojemności (ok. 700 mAh) i pozwala na 3 godziny telefonowania oraz około stu godzin czuwania.
Nie sposób wydawać opinie o Sagem MC840M, gdyż jest to telefon który konstrukcyjnie jest już zacofany o kilka epok. Urządzenie posiada monochromatyczny ekran, działa tylko w sieci GSM, zabrakło mu podstawowych funkcji komunikacyjnych. Pod względem funkcjonalności jest to więc urządzenie odstające od współczesnych standardów.