Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Philips Spark

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Philips
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 2 x 2
Dzwonki: Monofinczne  
Komunikacja:  

Opis

Telefon Philips Spark to komórka, która miała swój debiut w roku 1997. Od czasu jej premiery rynek telefonów komórkowych zmienił się drastycznie. Dziś obowiązkiem są kolorowe wyświetlacze i rozbudowane aplikacje. Kiedyś nie było nawet czegoś takiego jak gry na Philips Spark. Komórka była w rozmiarach 139 x 23 x 56 i ważyła 139 gram. Telefon posiadał zwykłą klawiaturę i mógł być podłączany do komputera za pomocą specjalistycznego, diagnostycznego kabla.

Opis funkcji Philips Spark jest bardzo ubogi. Mamy tutaj zaledwie zegarek z budzikiem, oraz obsługę wiadomości SMS. Mimo to opinie o Philips Spark były bardzo pochlebne, gdyż w tamtych czasach nikt nie zwracał uwagi na obecność dodatków w telefonie. Telefon działał w wielu częstotliwościach GSM, dzięki czemu nie miał większych problemów ze złapaniem zasięgu w odległościach niedalekich od nadajników. Niestety nie istniały motywy na Philips Spark, ale wyświetlacz zamontowany w telefonie nawet nie był w stanie obsłużyć takich aplikacji.

Dzwonki dostępne na Philips Spark to jedynie melodie, które zostały fabrycznie wgrane do pamięci telefonu przez producenta. Mimo to jednak cena Philips Spark w chwili w debiutu była całkiem spora, jednak w tamtej epoce samo posiadanie telefonu komórkowego sprawiało, że ktoś taki był bardzo wyjątkowy. Dziś może nawet nikt nie przyjąłby takiego telefonu za darmo.