Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Panasonic A500

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Panasonic
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 128 x 128
Dzwonki: Polifoniczne  
Komunikacja: irDA  

Opis

Popyt na ładne telefony typu klapka jest zawsze. Nie jest to tajemnica dla żadnego szanującego się producenta telefonów. Szczególnie kobiety lubią tego typu urządzenia, które są zaprojektowane z pomysłem nawet jeśli ich specyfikacja nie robi piorunującego wrażenia. Idealnym przykładem takiego telefonu jest Panasonic A500, który wygląda bardzo ciekawie, jednak nie zachwyca swoimi możliwościami.
Pierwsze, co rzuca się w oczy, to słabej jakości wyświetlacz, który pracuje w rozdzielczości 12 x 128 pikseli i jest w stanie wyświetlić tylko 65 tys. kolorów. Telefon pracuje na oprogramowaniu zaprojektowanym przez producenta, więc gry, motywy i aplikacje dla Panasonic A500 nie są tak powszechnie tworzone jak na Windows Mobile czy Androida. Na szczęście dodatki w postaci nowych gier, słowników i innych tego typu programów można ściągać dzięki obsłudze przez telefon języka Java. Niestety aparat nie posiada możliwości rozszerzania pamięci (brak slotu na karty), a dzwonki nie mogą być w formacie mp3.
Opinie o stylistyce Panasonic A500 są na ogól bardzo dobre. Szczególnie, że możliwe jest wymienianie górnej części obudowy. Niestety brak złącza kart pamięci, niedostępność tak elementarnych funkcji jak Bluetooth czy aparat już w momencie premiery (2004 rok) ograniczały liczbę potencjalnych nabywców aparatu do osób zainteresowanych tylko ładnie wyglądającym urządzeniem.