Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Nokia C5

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Nokia
System operacyjny: Symbian
Wyświetlacz: 240 x 320
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja: Bluetooth irDA  
Instrukcja: Pobierz

Opis

Nokia C5 należy do grupy eleganckich i nowoczesnych telefonów z rozbudowaną funkcją internetową (Facebook). Atutem jest również aparat o rozdzielczości 3,2 megapiksela i lampą błyskową typu LED. Zdjęcia można udostępniać bezpośrednio z telefonu m.in. na Flickr, a nagrane materiały wideo uploadować na YouTube. Dodatki społecznościowe w Nokii C5 są więc dość ważnym punktem tego modelu fińskiego producenta. Na uwagę zasługuje wysokiej jakości ekran 2,2 cala, bardzo dobre wykonanie oraz wygodna klawiatura.

Opisywana Nokia można służyć jednak jako urządzenie multimedialne, gdyż posiada obsługę kart pamięci do 16 GB oraz system operacyjny Symbian 9.3, który zapewnia bardzo duże możliwości rozszerzeń funkcji. Telefon jest wyposażony w złącze 3,5 mm, więc bezproblemowo można podłączyć swoje ulubione słuchawki i nie musieć szukać przejściówek. Motywy i aplikacje są bardzo łatwo dostępne. Można kupić m.in. ciekawe gry takie jak Surviving High School 11, Guitar Hero czy Blur Racing Mobile, czyli produkcje pierwszej jakości i świeżości.

Jednym z ciekawszych dodatków jest nawigacja piesza, która jest standardowo zainstalowana w telefonie wraz z 70 mapami różnych krajów Europy i świata. Dość długi czas działania powinna gwarantować pojemna bateria 1050 mAh. Mimo wszystko jednak opinie na temat długości działania C5 nie są zbyt dobre. Producent gwarantuje co prawda możliwość rozmów na poziomie 720 min i czas czuwania 630 godzin, jednak użytkownicy narzekają na baterię.