Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Nokia C3

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Nokia
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 240 x 320
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja: Bluetooth Wi-Fi  
Instrukcja: Pobierz

Opis

Nokia C3 nie jest telefonem o małych wymiarach – mierzy wszak 115,5 x 58,1 x 13,6 mm i waży 114 g. Spoglądając jednak na jego profil nie trudno się domyślić, że tak duże wymiary były spowodowane decyzją umieszczenia pełnowymiarowej klawiatury QWERTY. W górnej części umieszczono 2,4 calowy ekran mogący generować obraz w rozdzielczości: 240 x 320 pikseli. Niestety Nokia nie zdecydowała się na zastosowanie wyświetlacza wspierającego 16 mln kolorów.

Na szczęście nie oszczędzano na innych sprawach. Bateria litowo-jonowa 1320 mAh gwarantuje nawet siedmiogodzinny czas rozmów, a czas czuwania wynosi aż 800 godzin. Pamięć wewnętrzna o 55 MB miejsca nie zadowoli większości użytkowników, ale bez problemu można ją rozszerzyć kartą pamięci microSD.  Dodatki komunikacyjne w Nokii C3 to m.in. Bluetooth, dostęp do Facebooka i Twittera oraz komunikator Windows Live Messenger, Google Talk Yahoo! Messenger. Nie zabrakło również dostępu do kont mailowych takich jak Gmail.

Strony internetowe można oglądać na przeglądarce Nokia OSS lub Opera Mini, a telefon wspiera języki HTML, XHTML, WML. Wykorzystywanie tych opcji jest możliwe dzięki adapterowi WiFi wbudowanemu w telefon. Motywy i gry na Nokię C3 były i są nadal produkowane – można kupić nawet tak bestsellerowe produkcje jak Batman: Guardian of Gotham, Zmierzch: The Movie Game, EA Sports NBA Live 10 czy EA SPORTS FIFA Manager 10.

Opinie na temat Nokii C3 są podzielone – jednym odpowiada mnogość opcji internetowych, inni narzekają na nieciekawy wygląd oraz słaby aparat posiadający tylko 2 mpix.