Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Nokia 8801

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Nokia
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 208 x 208
Dzwonki: Polifoniczne  
Komunikacja: Bluetooth  
Instrukcja: Pobierz

Opis

Poniżej możesz zapoznać się z telefonem Nokia 8801 i znaleźć opis podstawowych wyróżników tego modelu.

Nokia 8801 to telefon, który jest amerykańską wersją Nokii 8800 wzbogaconą o możliwość podpięcia telefonu do komputera za pomocą kabla USB. Ponadto zmieniono zakresy działania telefonu przystosowując je do amerykańskiego rynku. Telefon ten należał do bardzo wysokiej półki cenowej (obecnie podstawowa wersja jest dostępna finansowo również dla przeciętnego użytkownika gsm). 8801 posiada ultra wytrzymałą obudowę ze stali nierdzewnej oraz bardzo precyzyjny wyświetlacz chroniony szkłem, które jest odporne na zadrapania. Telefon posiada mechanizm trójwymiarowego przetwarzania obrazu, który powoduje wzrost jakości grafiki. Nokia 8801 posiada dedykowane dla niej specjalne trójwymiarowe grafiki (oraz motywy), o dźwięk (dzwonki) zadbał znany kompozytor Sakamoto. Telefon ten docelowo skierowany był do VIPów. Model ten posiada słaby aparat - 0,5 mpx nagrywający filmy w rozdzielczości 176x144 px, posiada bluetooth i radio, obsługuje mp3. Posiada 64 mb pamięci wewnętrznej (dla użytkownika dostępne jest 53 mb) i nie można poszerzyć jej za pomocą żadnych kart pamięci.

Gry na Nokie 8801 wspierane są przez JAVA (wyświetlacz pracuje w rozdzielczości 262 tysięcy kolorów). Motywy na Nokie 8801 dedykowane są specjalnie dla tego modelu, zaś Dzwonki na Nokie 8801 dostępne są w szerokiej gamie – telefon obsługuje bardzo popularny format - polifonia.
Nokia 8801 miała opinie telefonu dla krezusów - obecnie (rok 2010) zdanie to uległo lekkiej dezaktualizacji. Czy Nokia 8801 wyróżnia więc cena? Na aukcjach internetowych popularnego serwisu aukcyjnego telefon pojawia się bardzo rzadko w używanym zestawie - na europejskim rynku jest białym krukiem.