Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Nokia 8800

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Nokia
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 208 x 208
Dzwonki: Polifoniczne  
Komunikacja: Bluetooth  
Instrukcja: Pobierz

Opis

Poniżej możesz zapoznać się z telefonem Nokia 8800 i znaleźć opis podstawowych wyróżników tego modelu.

Nokia 8800 to telefon, który został wprowadzony na rynek w roku 2005. Należał i należy do bardzo wysokiej półki cenowej (obecnie podstawowa wersja jest dostępna finansowo również dla przeciętnego użytkownika gsm). 8800 posiada ultra wytrzymałą obudowę ze stali nierdzewnej oraz bardzo precyzyjny wyświetlacz chroniony szkłem, które jest odporne na zadrapania. Telefon posiada mechanizm trójwymiarowego przetwarzania obrazu, który powoduje wzrost jakości grafiki. Nokia 8800 posiada dedykowane dla niej specjalne trójwymiarowe grafiki (oraz motywy), o dźwięk (dzwonki) zadbał znany kompozytor Sakamoto. Telefon ten docelowo skierowany był do VIPów.

Model ten posiada słaby aparat - 0,5 mpx nagrywający filmy w rozdzielczości 176x144 px, posiada bluetooth i radio, obsługuje mp3. Posiada 50 mb pamięci wewnętrznej i nie można poszerzyć jej za pomocą żadnych kart pamięci.

Gry na Nokie 8800 wspierane są przez JAVA (wyświetlacz pracuje w rozdzielczości 256 tysięcy kolorów). Motywy na Nokie 8800 dedykowane są specjalnie dla tego modelu, zaś Dzwonki na Nokie 8800 dostępne są w szerokiej gamie – telefon obsługuje bardzo popularny format - polifonia.
Nokia 8800 miała opinie telefonu dla krezusów - obecnie (rok 2010) zdanie to uległo lekkiej dezaktualizacji. Czy Nokia 8800 wyróżnia więc cena? Na aukcjach internetowych popularnego serwisu aukcyjnego telefon kosztuje ok. 500 zł (używany) wzwyż za "podstawowy" model i nawet 3000 zł za model limitowany (również używany).