Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Nokia 7700

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Nokia
System operacyjny: Symbian
Wyświetlacz: 640 x 320
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja: Bluetooth  
Instrukcja: Pobierz

Opis

Nokia 7700 to telefon, który miał swoją premierę w 2003 r. i był wtedy jednym z najciekawszych telefonów na rynku. Jego cechą szczególną jest futurystyczny wygląd oraz nietypowe rozmieszczenie przycisków.

Dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 640 x 320 pikseli mógł wyświetlić 65 tys. kolorów. By poradzić sobie ze sporym ekranem w swoim smartphonie Nokia zastosowała pojemną baterię (1300 mAh), która jednak jak na dzisiejsze standardy nie jest najwydajniejsza – 264 godziny czasu czuwania i 240 min rozmowy – to nie może robić wrażenia.

Oparty na Symbianie 7.0 telefon zapewniał dostęp do wielu ciekawych dodatków. Motywy i aplikacje są wszakże bardzo popularne na tym systemie operacyjnym. Dodatki w Nokii 7700 jak na 2003 roku były rzeczywiście świetne – aparat VGA, Bluetooth, GPRS, EDGE, pakietu biurowy, strumieniowe odtwarzanie muzyki i wideo. Nie zabrakło również możliwości rozszerzenia wbudowanej pamięci (25 MB) o karty MMC. Urządzenie było w stanie odtwarzać m.in. pliki typu RealAudio 7 i 8 (rmvb).

Opinie na temat Nokii 7700 są ciężko dostępne, gdyż telefon nigdy nie wszedł do masowej produkcji. Na rynek wypuszczono jednak krótką serię i teraz  te urządzenia są  drogie i mają wartość kolekcjonerską, ze względu na swoją unikatowość.