Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Nokia 6103

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Nokia
System operacyjny: Symbian
Wyświetlacz: 128 x 160
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja: Bluetooth irDA  
Instrukcja: Pobierz

Opis

Nokia 6103 należy do grupy telefonów z klapką. Nie jest to już produkt najnowocześniejszy, jednak nadal może zainteresować osoby poszukujące urządzenia stosunkowo taniego, a zarazem atrakcyjnego wizualnie.

Niewielkie rozmiary (85 x 45 x 24 mm) i waga (97 g) powodują, że Nokia 6103 jest urządzeniem bardzo poręcznym i wygodnie nosi się ją w kieszeni. Jeśli chodzi o zakres funkcji nie jest jednak tak rewelacyjnie. Dodatki są niezbyt pomysłowe – mamy obsługę Java, kalendarz, notatnik, zegar, budzik, stoper, minutnik, radio i dyktafon. Zabrakło chociażby odtwarzacza mp3. Bateria o pojemności 820 mAh pozwoli na 240 minut rozmów oraz 350 godzin czuwania. Telefon posiada również funkcję Push to Talk.

Aplikacje i motywy w Nokii 6103 nie są szeroko dostępne w Internecie. Na szczęście odnaleźć można różne ciekawe gry Zuma's Revenge!, Final Fantasy czy Hot Rod Hell. Nokia 6103 posiada również przeglądarkę XHTML oraz odtwarzacz H.263, MPEG-4  oraz 3gp, więc możliwe jest oglądanie filmików nagranych kamerą VGA.  Pamięć wewnętrzna wynosi 4,4 MB, więc wielu danych nie można na niej pomieścić. Zabrakło również slotu na karty pamięci.

Opinie na temat tego telefonu są zróżnicowane – jedni chwalą prostotę obsługi i niską cenę, inni narzekają na niską jakość wykonania oraz nie najlepszy wyświetlacz, który lubi ulec awarii. Na szczęście części zamienne do Nokii 6103 są stosunkowo tanie.