Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Nokia 5110

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Nokia
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 84 x 48
Dzwonki: Monofinczne  
Komunikacja:  
Instrukcja: Pobierz

Opis

Nokia 5110 to telefon jeszcze z ubiegłego stulecia – duży, toporny, jednak bardzo wytrzymały. Jego premiera miała miejsce w 1998 roku i szybko zyskał sobie sympatię użytkowników. Niegdyś wymiary 48 x 132 x 31 mm i 170 g wagi nie odstraszały użytkownika. Podobnie jak monochromatyczny wyświetlacz. Urządzenie pracuje w standardzie GSM 900 i nie posiada żadnych opcji bezprzewodowego łącznia przez Bluetooth, Irdę czy WiFi. Telefon pozwala na 300 minut rozmowy oraz zapewnia 375 godzinny czas czuwania. Jest to wynik bardzo dobry, który Nokia 5110 zawdzięcza głównie bardzo dobrej baterii o pojemności 900 mAh.

Motywy do Nokii 5110 nie są dostępne gdyż telefon nie oferuje możliwości zmiany wyglądu menu. Nie ma także szansy na dodatkowe aplikacje, gdyż Nokia 5110 nie posiada obsługi Java. W menu telefonu odnaleźć możemy jedynie trzy gry oraz 40 dzwonków mono. Wśród dostępnych aplikacji wyróżnić można z całą pewnością kultowego Snake’a, który trafił później do wielu telefonów marki Nokia. Funkcji poza dzwonieniem i wysyłaniem smsów nie ma wiele. Fińscy producenci udostępnili nam tylko kalkulator, kalendarz, budzik, alarm oraz zegar.

Opinie na temat Nokii 5110 są bardzo pozytywne – telefon jest chwalony głównie za niesłychaną odporność na uszkodzenia, a nawet zalania. Dzięki solidnej konstrukcji i bardzo dobrej jakości materiałów do dziś uchodzi na wzór do naśladowania.