Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Nokia 2690

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Nokia
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 128 x 160
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja: Bluetooth  
Instrukcja: Pobierz

Opis

Fińska Nokia ma telefon dla każdego rodzaju klienta. Model 2690 jest przeznaczony dla osób szukających możliwe jak najtańszego produktu pracującego tylko w standardzie GSM. By zminimalizować cenę aparat został wyposażony w ekran TFT o przekątnej 1,8 cala generujący zaledwie 256 tys. kolorów. Obraz wyświetlany przez ten filigranowy panel LCD nie jest najwyższych lotów, szczególnie, że rozdzielczość ekranu to tylko 128 x 160 pikseli.

Dodatki do Nokii 2690 można policzyć na palcach jednej ręki. Jest aparat, jednak ciężko pisać o jego istnieniu – wszak jest to urządzenie typu VGA, więc o zrobieniu czytelnego zdjęcia można zapomnieć. Poza tym mamy standardowy zestaw funkcji: budzik, kalendarz, alarm, notatnik, minutnik. Nie zabrakło także odtwarzacza mp3, radia oraz dyktafonu. Poza tym na Nokię 2690 możemy ściągać motywy i aplikacje, gdyż telefon posiada zainstalowaną Javę. Plusem jest również standardowa, słuchawkowa wtyczka 3,5 mm oraz możliwość rozszerzenia pamięci kartą microSD (do 8 GB).

Bateria ma pojemność zaledwie 860 mAh, jednakże jest to telefon pozbawiony multimedialnych i internetowych funkcji, więc nic więcej nie było potrzebne. Tym bardziej, że priorytetem podczas tworzenia tego modelu była gwarancja jak najniższej ceny. Zaletą jest z pewnością poręczność (80.7 g wagi oraz małe wymiary - 107.5 x 45.5 x 13.8 mm).

Opinie o Nokii 2690 nie mogą być zbyt surowe, gdyż jest to telefon dla osoby nie szukającej urządzenia napchanego funkcjami multimedialnymi. Stosunek ceny do jakości jest z pewnością zadowalający.