Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

NEC N600

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
NEC
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 176 x 240
Dzwonki: Polifoniczne  
Komunikacja: Bluetooth  

Opis

Telefony typu „muszelka”, czyli tzw. „klapki” to domena koreańskich producentów - głównie Samsunga i LG. Każdy producent chce jednak wprowadzić kilka kobiecych telefonów tego typu. Tak też było i z japońską firmą NEC, która pod koniec 2003 roku wprowadziła do sprzedaży model N600.

Podstawowy ekran o rozdzielczości 176 x 240 pikseli i jakości 65 tys. kolorów zapewnia przyzwoite wrażenia wizualne. Na przedniej części obudowany zamontowano również mały ekran o rozdzielczości 64 x 96 pełniący funkcję pomocniczą.

Dodatki zastosowane w NEC N600, jak na datę premiery (2003 r.) były bardzo ciekawe. Aparat o rozdzielczości 640 x 480 pikseli na nikim nie zrobi dziś wrażenia, jednak w tamtym czasie mało jaki telefon mógł zagwarantować coś lepszego. Niestety do komunikacji nie można używać Bluetooth oraz IRDA. Zabrakło również opcji szybkiego dostępu do Internetu. Motywy i aplikacje dla NEC N600 niestety nie są łatwo dostępne. Nie jest to więc telefon, który można łatwo i szeroko skonfigurować.

Niewątpliwym plusem NEC N600 jest smukła sylwetka, atrakcyjny, klasyczny wygląd oraz małe rozmiary (93.5 x 48 x 25 mm) i waga (110 g). Pewne obawy wzbudzić może za to długość pracy telefonu - maksymalny czas rozmów to ok. 2,5 godziny, natomiast urządzenie w stanie czuwanie może być nie dłużej niż 110 godzin. Opinie o NEC N600 z racji długiego stażu tej konstrukcji, z czasem wyraźnie się zdewaluowały i oceniając telefon dzisiejszymi kryteriami, ciężko go polecić nawet średnio-wymagającej osobie.