Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

NEC e949

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
NEC
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 176 x 220
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja: Bluetooth  

Opis

NEC e949 to japoński telefon, którego premiera odbyła się w 2005 roku. Projekt urządzenia miał sprawiać wrażenie awangardowego – design obfituje w ostre krawędzie i proste kształty. Szczególnie podkreślono zawias zamykający telefon.

Mały ekran OLED o rozdzielczości 96 x 39 pikseli dodaje szyku projektowi przedniej części telefonu, natomiast wnętrze jest bardziej klasyczne. Główny ekran wykonano w technologii TFT. Ma on rozmiar 1,9 cala i pracuje w rozdzielczości 176 x 220 pikseli. Dzięki możliwości wyświetlania ok. 65 tys. kolorów, motywy i aplikacje na NEC e949 prezentują się całkiem nieźle.

Pamięć wewnętrzna wynosi 25 MB i nie można jej rozszerzyć. Wszelkie motywy i aplikacje dla NEC e949 trzeba więc upchać na tej niewielkiej powierzchni. Dodatki jakie można odnaleźć w menu NEC e949 można policzyć na palcach jeden ręki – mamy Bluetooth, aparat (1,3 mpix), odtwarzacz muzyczny i kilka pomniejszych opcji typu kalendarz czy organizer. Urządzenie nie posiada dobrego wsparcia dla usług internetowych, niemniej możliwe jest sprawdzenie poczty e-mail.

Opinie o NEC e949 nie są wyjątkowo pozytywne. Bez wątpienia piętą achillesową jest bateria o pojemności 600 mAh, która nie jest wystarczająco wydajna. Na drugim biegunie jest bez wątpienia atrakcyjny wygląd, który nawet dziś, kilka lat po premierze, nadal może robić pozytywne wrażenie.