Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

NEC e616

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
NEC
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 176 x 240
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja: Bluetooth  

Opis

Pod koniec 2003 roku na rynek wypuszczono telefon NEC e616 obsługujący wchodzący wówczas standard UMTS (3G). Telefon posiadał składaną obudowę z dwoma wyświetlaczami – podstawowy miał 2,2 cala i prezentował obraz w rozdzielczości 176 x 240 pikseli, natomiast drugi był typu monochromatycznego z jedną linią tekstu (120 x 30 pikseli) i pełnił funkcję informacyjną o nowych wiadomościach i telefonach. Urządzenie jest w stanie zapamiętać dwadzieścia ostatnich połączeń przychodzących, wychodzących oraz nieodebranych.

Pamięć wewnętrzna to zaledwie 19 MB, więc konieczne może okazać się rozszerzenie jej kartą Memory Stick Duo. Do zrzucania danych można używać zarówno złącza USB jak i Bluetooth. Telefon posiada obsługę Java, jednak motywy i aplikacje są ciężko dostępne. Nie ma za to problemu z pobieraniem tapet, dzwonków oraz animowanych wygaszaczy. Prezentowany NEC posiada wbudowane 2 aparaty fotograficzne służące do rozmów wideo, w tym jeden z lampą błyskową typu LED, która można pełnić funkcję latarki. Dodatki są więc mocną stroną NEC e616.

Akumulator litowo-jonowy ma pojemności 780 mAh, co przekłada się na nienajlepszą długość pracy. Telefon pozwala na niecałe dwie godziny rozmów na jednym ładowaniu, a czas czuwania to ok 120 godzin. Nic więc dziwnego że opinie o baterii NEC e616 nie mogą być dobre.