Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

NEC e313

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
NEC
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 176 x 220
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja:  

Opis

NEC wycofał się już z produkcji telefonów, jednak na rynku nadal można odnaleźć używane aparaty m.in. NEC e313 – telefon działający w dwóch standardach (GSM i UMTS).
Ekran o rozdzielczości 220 x 176 pikseli wyświetla 65 tys. kolorów z pewnością nie należy do klasy światowej. Pamięć wewnętrzna to ok. 19 MB, co nie jest wartością dużą jednak możliwe jest rozszerzenie jej przez karty Memory Stick Duo. Motywy i aplikacje do NEC e313 były produkowane, jednak dziś gry i programy dla tego telefonu wychodzą z użycia i są coraz trudniej dostępne. Telefon posiada opcję wideorozmów za pośrednictwem aparatu VGA (640 x 480 pikseli), który nie zapewnia bardzo dobrej jakości obrazu, jednak spełnia swoje zadanie.
Dodatki takie jak wideokonferencje konstruktorzy NEC e313 przewidzieli, jednak zapomniano o zapewnieniu użytkownikowi odpowiednik opcji łączności. Aparat nie ma ani Bluetooth ani Irdy. Nie ma również opcji na korzystanie z WiFi oraz technologii EDGE. Surfowanie w Internecie możliwe jest za pośrednictwem technologii 3G (do 384 kb/s). Przeglądarka xHTML spełnia swoje zadanie, jednak nie jest najwygodniejsza - jest to powiązane z niezbyt dużym wyświetlaczem.
Opinie o NEC e313 nawet w momencie premiery nie były jednoznacznie pozytywne. Również dziś telefon zdaje się być niekompletnym. Mimo wsparcia dla technologii UMTS, telefon nie posiada Bluetooth – łącza, które jest od dawna standardem w telefonii.