Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

NEC e228

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
NEC
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 176 x 220
Dzwonki: Polifoniczne  
Komunikacja:  

Opis

NEC e228 to urządzenie działające w sieciach GSM i UMTS, które swoją premierę miało w 2004 roku.

Pamięć wewnętrzna to ok. 19 MB i można ją rozszerzyć kartą pamięci Memory Stick Duo. Dzięki temu NEC e228 może być wykorzystywany jako odtwarzacz MP3, MP4 oraz przeglądarka zdjęć (PNG, JPG, PNG). Ekran ma 2,2 cala i pracuje w rozdzielczości 176 x 220 pikseli. Nie jest to więc wyświetlacz idealny do przeglądania fotografii, jednak  może pełnić taką funkcję.  Aparat typu VGA (640 x 480 pikseli) nie zapewnia dobrej jakości zdjęć oraz klipów wideo. Przeglądanie zdjęć jest możliwe dzięki technologii GPRS oraz UMTS. Przy użyciu tego urządzenia możliwe jest surfowanie w sieci za pomocą przeglądarki xHTML i wysyłanie wiadomości typu E-mail.  Telefon NEC e228 posiada system operacyjny producenta, jednak gry, motywy i aplikacje mogą być instalowane na to urządzenie. Dodatki takie jak Bluetooth czy Irda nie są dostępne na NEC e228. Niestety w wyniku tych braków przesyłanie plików między telefonami jest niemożliwe.

Bateria o pojemności 1100 mAh na papierze wydaje się być mocna, jednak rzeczywistość jest bezlitosna – telefon na akumulatorze pracuje niezbyt długo – podczas rozmowy zaledwie do dwóch godzin, natomiast czas czuwania to ok. 100 godzin. Opinie o długości działania NEC e228 nie mogą być pozytywne. Szczególnie, że dzisiejsze egzemplarze są już wyeksploatowane.