Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

NEC e122

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
NEC
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 128 x 128
Dzwonki: Polifoniczne  
Komunikacja:  

Opis

W 2005 roku NEC postanowił wprowadzić do sprzedaży tani telefon mogący spełniać zadanie urządzenia oferowanego w usługach na kartę i najtańszych abonamentach jako podstawowy telefon. Tak powstał NEC e112 – klasyczny i lekki (90 g) telefon wyposażony w niewielki ekran wykonany w niezbyt nowoczesnej technologii CSTN. Prosta stylistyka może się podobać osobom nie lubiącym ekstrawagancji w projektach obudów. Urządzenie produkowano w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i srebrnej.

Telefon oparto o system operacyjny producenta, więc motywy i aplikacje dla NEC e112 nie są dostępne. Zabrakło również obsługi języka Java, a pamięć wewnętrzna (jedynie 2,5 MB) nie może być rozszerzona kartą pamięci. To wyklucza prezentowany telefon z roli urządzenia multimedialnego. Niestety dzwonki mp3 nie są wspierane przez NEC e112. Również dodatki takie jak aparat VGA nie spełniają swojego zadania należycie.

Wydając opinie o NEC e122 należy brać uwagę, że jest to telefon przygotowany z myślą o użytkowniku potrzebującym prostego urządzenia, który umożliwia wykonywanie połączeń głosowych i wysyłanie wiadomości. Z tego właśnie powodu zabrakło chociażby Bluetooth czy Irdy, nie mówiąc już o szybszych opcjach transmisji danych. Niestety brak Bluetooth wyklucza również korzystanie z bezprzewodowych słuchawek do telefonowania. Aparat wyposażono w akumulator o pojemności 720 mAh, który pozwala na 3 godziny rozmów i 180 godzin czuwania.