Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

NEC e101

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
NEC
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 128 x 160
Dzwonki: Polifoniczne  
Komunikacja:  

Opis

Smukła mydelniczka – właśnie tak można byłoby określić NEC e101 – telefon, który swój debiut zaliczył pod koniec 2004 roku. Urządzenie charakteryzuje się bardzo małymi gabarytami (84 x 45 x 24 mm), niską wagą (85 g) oraz małą ilością funkcji.

NEC e101 posiada podstawowe dodatki służące do telefonowania, wysyłania smsów, e-maili oraz wsparcie dla języka Java. Poza tym, jedynym multimedialnym narzędziem jest aparat VGA, który nie robi dobrej jakości fotografii. W menu nie odnajdziemy panelu zarządzania Bluetooth, Irdą czy odtwarzacza muzycznego lub radia. Pamięć wewnętrzna to zaledwie 1,5 MB, więc przestrzeni na dzwonki, MMS-y oraz motywy i aplikacje jest bardzo mało. W NEC e101 pamięci nie można rozszerzyć przy pomocy karty microSD lub miniSD. Do łączenia się z siecią wykorzystać można tylko GPRS. Nie ma ani nieco szybszego EDGE ani HSDPA. Za pomocą WAP-u można pobierać nowe gry Java, tapety, animacje i polifoniczne dzwonki.

Bateria o pojemności 780 mAh zapewnia wydajność na poziomie innymi telefonów producenta NEC z tego okresu. Urządzenie pozwala na wykonywanie połączeń głosowych do ok. 3 godzin i 20 minut, natomiast maksymalny czas pracy to ok. 200 godzin. Opinie o NEC e101 są dość wymowne – niemal wszystkim podoba się projekt obudowy, jednak funkcjonalność nie jest już tak ochoczo chwalona.