Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Motorola Timeport 250 Jade

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Motorola
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 96 x 64
Dzwonki: Monofinczne  
Komunikacja: irDA  

Opis

Motorola Timeport 250 Jade została wypuszczona na rynek w 2001 roku. Jest to odświeżona wersja Motoroli Timeport 250 z roku 2000. Model ten jest klasycznym przedstawicielem trzyzakresowych telefonów z monochromatycznym wyświetlaczem. Telefon waży 102 gramy i poza standardowymi wymiarami posiada wystającą antenę.

Aparat umożliwia przesyłanie danych przez port podczerwieni (irDA), co ułatwi przesyłanie kontaktów. W telefon został wbudowany sprzętowy faksmodem. Na uwagę zasługuje zaimplementowana przeglądarka WAP. Według opinii używanie technologii WAP na monochromatycznym wyświetlaczu o niskiej rozdzielczości było mało wygodne. Aparat został wyposażony w najprostszy system wysyłania wiadomości SMS. Telefon umożliwiał zawieszenie połączenia, a także utworzenie rozmowy konferencyjnej. Poza tym telefon posiada dyktafon i wybieranie głosowe co znacznie zwiększa jego funkcjonalność. Model ten został wyposażony w kalendarz, kalkulator i budzik. Standardowo możliwe jest utworzenie spersonalizowanych profili.

Niestety nie są dostępne żadne dodatki na ten model. Telefon jest zasilany standardową baterią Li-Ion o pojemności 600 mAh, która teoretycznie pozwalała na 3,5 godzinną rozmowę. Czas czuwania wynosić mógł do 150 godzin, co daje w rezultacie ponad 6 dni. W standardzie są proste gry. Aplikacje i motywy nie są dostępne na ten model, co nie może dziwić biorąc pod uwagę jego wiek.