Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Motorola 9505

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Motorola
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 16 x 4
Dzwonki: Monofinczne  
Komunikacja: irDA  
Instrukcja: Pobierz

Opis

              Motorola 9505 to telefon z roku 2000, którego koncepcja i działnie było mocno oparte na systemie satelitarnym o nazwie Irdium. Często także model 9505 zastępowano nazwą „telefon satelitarny Irdium“ bowiem dawał on możliwości kontatku z dowolnej lokalizacji na świecie. Dzięki zastosowaniu systemu opartego na kilkudziesięciu nisko-orbitalnych satelitach krążących wokół Ziemi, telefon ten oferował nie wiarygodną swobodę komunikacji.

Model satelitarny Motorola 9505, jego krótki opis oraz najważniejsze cechy prześledzimy poniżej. Ten wyjątkowy aparat znajdował zastosowanie dla osób oraz instytuacji, dla których koniecznością było posiadanie możliwości kontatku (fonia, transimisja danych) niezależnie od miejsca w którym się znajdowały, w zasadzie z dowolnej lokalizacji na każdym kontynencie. Telefon ten przestał istnieć na rynku wraz z upadłością operatora Irdium. Z racji przeznaczenia oraz uniwersalności wersji telefonu (mocna bateria oraz duża antena) nie należał on do najmniejszych oraz najlżejszych modeli, jego waga sięgała aż 450g a wymiary to  158x62x41mm mimo to Motorola 9505 zbierała pochlebne opinie. Aparat został wyposażony w kroplo szczelną oraz pyło szczelną konstrukcję, podświetlany wyświetlacz oraz klawiaturę, licznik czasu połaczeń, wskaźnik poziomu baterii oraz sygnału satelitarnego. Z pośród tych wersji telefonów satelitarnych można było wyróżnić dwa w zasadzie identyczne modele telefonów Motorola 9505 oraz model 9505A.

Niestety wartości telefonu Motorola 9505 oraz dokładna cena nie jest nam znana, jednak z pewnością nie należał do modeli z niższej półki.Telefony Motorola 9505 posiadały blokade simlock oraz oprócz satelitarnej działały jeszcze na dwóch częstotliwościach 900/1800. Motywy na Motorole model 9505 nie są osiągalne. Gry na telefon Motorola 9505 niestety nie są dostępne. Dzwonki na Motorole 8900 należą do podstawowych dźwięków monofonicznych.