Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Motorola 8900

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Motorola
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 4 x
Dzwonki: Monofinczne  
Komunikacja:  
Instrukcja: Pobierz

Opis

                 Motorola model 8900 to telefon, który jest prawie lustrzanym odbiciem modelu 8700 pod względem zarówno wizualnym jak i funkcyjnym. Aparat wypuszczony przez Koncern Motoroli rok po premierze modelu 8700 tj. 1997r. jako jeden z podstawowych modeli producenta posiadał wbudowaną funkcję obsługującą jakże popularne obecnie, krótkie wiadomości sms. Prześledźmy zatem model Motorola 8900 jego opis oraz cechy.

Aparat podobnie jak model 8700 pozwalał na transmisję danych oraz korzystanie z alarmu wibracyjnego. Wyposażono go także w wewnętrzną pamięć, która pozwalała na zapisywanie numerów telefonicznych oraz podstawowe funkcje takie jak chociażby budzik. Generalnie gabaryty oraz wygląd samego aparatu nadawały Motoroli nowoczesną charakterystykę dlatego śmiało można powiedzieć, że model ten jak na tamte czasy był uznawany jako jeden z  „cudów techniki“. Wielu użytkowników telefonu Motorola 8900 nadaje mu opinie aparatu trwałego i niezawodnego. Warto sięgnąć wspomnieniami do tamtych lat gdzie modele telefonów Motorola w tym 8900 cieszyły się nie skomplikowaną obsługą, prostą budową (kilka opcji w menu) a sam telefon po prostu służył do jednego, podstawowego celu czyli dzwonienia. Model 8900 wyposażono w klapkę oraz dodatkowo wysuwaną antenkę polepszająca siłe sygnału. W porównaniu do poprzednika, model 8900 został wzbogacony o jeszcze mocniejszą baterię siegającą wg producenta już do 85h czasu czuwania. Nowością  jest także dwuzakresowość modelu 8900. Jego waga 210g oraz wymiary 130x59x23 pozostały identyczne jak w modelu 8700, jednak nadają mu cechy które, dziś w dobie aparatów telefonicznych ważących o ponad połowę mniej, o znacznie mniejszych gabarytach mogą wydawać się mocno archaiczne i przestarzałe. 

Jeżeli chodzi o jakość telefonu Motorola 8900 a cena mimo swojej trwałości i niezawodności był on trochę za drogi jak dla przeciętnego użytkownika. Na telefon Motorola 8900 nie zakładano simlocków. Motywy na Motorole model 8900 nie są dostępne. W tak podstawowym modelu gry na Motorole 8900 jeszcze nie występowały. Dzwonki na Motorole 8900 należały do podstawowych dźwięków monofonicznych.