Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Mitsubishi Trium Mondo

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
Mitsubishi
System operacyjny: Windows Mobile
Wyświetlacz: 240 x 320
Dzwonki: Monofinczne  
Komunikacja: irDA  
Instrukcja: Pobierz

Opis

Od kilku lat obserwujemy wzrost popularności telefonów z dotykowym ekranem. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że historia tego typu urządzeń nie zaczęła się od bestsellerowego iPhone'a. Już w 2000 roku na rynku pojawił się smartphone Mitsubishi Trium Mondo wyposażony w monochromatyczny ekran o rozdzielczości 240 x 320 pikseli. Urządzenie działa pod kontrolą Microsoft Windows Pocket PC. Sercem aparatu jest procesor NEC VR4131 taktowany na 166 MHz.

Telefon mimo, że jest traktowany jako smartphone, nie posiada nowoczesnych opcji komunikacyjnych takich jak Bluetooth, WiFi czy 3G. Mniej nowoczesne dodatki np. IRDA, EDGE również nie są dostępne w Mitsubishi Trium Mondo. Bateria pozwala na 2,5 godziny rozmów i ok. 100 godzin czuwania. Telefon nie posiada możliwości rozszerzenia pamięci, wgrywania aplikacji Java czy radia. Motywy i aplikacje dla Mitsubishi Trium Mondo nie są dostępne. W menu można odnaleźć tylko kilka gier oraz kalkulator.

Wydając opinie na temat Mitsubishi Trium Mondo trzeba pamiętać, że jest to konstrukcja sprzed ponad dziesięciu lat. Wiele z opcji znanych z dzisiejszych smartphone’ów w momencie projektowania opisywanego telefonu nie były w powszechnym użyciu w branży komórkowej. W momencie swojej premiery Trium Mondo posiadało niezłe oceny, jednak dziennikarze zwracali uwagę na trudną obsługę oraz niezbyt czytelny wyświetlacz.