Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

LG GR500

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
LG
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 240 x 400
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja: Bluetooth  
Instrukcja: Pobierz

Opis

Telefon LG GR500 znany jest również pod marką Xenon. Jest to urządzenie typu smartphone przeznaczone nie dla biznesmenów, a dla przeciętnego użytkownika. Kosztem niektórych parametrów udało się uzyskać korzystniejszy stosunek ceny do jakości niż w przypadku np. urządzeń firmy HTC.

LG GR500 posiada wysuwaną klawiaturę QWERTY oraz dotykowy ekranik o przekątnej 2.8 cala. Wyświetlacz działa w rozdzielczości 240 x 400 pikseli. Niestety wyświetla zaledwie 65 tys. kolorów, co w dzisiejszych czasach nie jest wynikiem dobrym. Większość tego typu telefonów dostępnych na rynku posiada wyświetlacze mogące ukazywać od 256 tysięcy kolorów. Gry na LG GR500 wyglądają jednak całkiem nieźle. Gorzej jest nieco w oglądaniem filmów, jednak coś za coś – niższa jakość wyświetlacza zmniejszyła koszt wykonania telefonu. Dzięki temu cena LG GR500 jest przystępna. Cięcia kosztów wpłynęły także na zastosowanie przeciętnego aparatu fotograficznego, który posiada matrycę o rozdzielczości zaledwie 2 mpix. Opinie o aparacie LG GR500 nie mogą być pozytywne. Nie da się ukryć – nie jest to telefon w pełni multimedialny. Co więcej brakuje mu np. WiFi. Motywy na LG GR500 nie są łatwo dostępne, jednak można edytować układ ikon tak jak w większości telefonów dotykowych. Akumulator zastosowany w opisywanym modelu ma pojemność 950 mAh, co umożliwia do 4 godziny rozmowy i około 11 dni czuwania. Dostępny jest odtwarzacz mp3 (oraz WMA, AACm i AAC+), więc LG GR500 może być używany jako przenośne urządzenie muzyczne. Dzwonki na LG GR500 mogą być również w podanych powyżej formatach.

Na pozór opis LG GR500 może wydawać, że jest to zaawansowany telefon nie posiadający żadnych wad, jednak jest to budżetowy produkt, którego minusy są widoczne. Czy przysłaniają zalety? Zależy to od potrzeb użytkownika.