Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

HTC(SPV) Touch HD

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
HTC(SPV)
System operacyjny: Windows Mobile
Wyświetlacz: 480 x 800
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja: Bluetooth Wi-Fi  
Instrukcja: Pobierz

Opis

Pod koniec 2008 roku do sklepów zawitał nowy telefon tajwańskiego HTC oparty na platformie Windows Mobile 6.1. Dziś jest jednym z najtańszych telefonów tego producenta. Czy jednak warto się nim zainteresować?

Urządzenie zostało stworzone w oparciu o procesor Qualcomm o taktowaniu 528 MHz. Nad wydajnością telefonu czuwa 288 MB pamięci operacyjnej. Nie jest są to rzeczywiście szokujące dane techniczne – wszak w ofercie firmy odnaleźć można wiele urządzeń z zegarami taktowanymi nawet na 1 GHz. Jak każdym smartphone od HTC, również Touch HD posiada duży wyświetlacz (3,8 cala). Niestety nie jest to ekran najwyższej klasy – wykonano go w technologii TFT i jest w stanie wyświetlić zaledwie 64 tys. kolorów. Cechą charakterystyczną telefonu jest trójwymiarowy interfejs TouchFLO 3D.

Pamięć wewnętrzna (512 MB) może być rozszerzona przez karty pamięci microSD. Nie ma więc problemów – wszystkie motywy i aplikacje, jakie wpadną nam w oko będą mogły być zainstalowane.

Funkcje internetowe są podstawą każdego telefonu HTC. Urządzenie może łączyć się z siecią za pomocą technologii HSDPA (do 7,2 Mbps) oraz WiFi. Telefon zapewnia wsparcie dla poczty e-mail i Google Maps.

Dodatki w HTC Touch HD to nie tylko moduły internetowe, ale również aparat fotograficzny, który ma 5 megapikseli i możliwość nagrywania wideo. Opinie o HTC Touch HD są pozytywne – nikt nie narzeka na jakość wykonania i funkcjonalność, chociaż dla niektórych prędkość działania mogłaby być nieco większa. Powszechne są również narzekania na baterię, która z pewnością nie zapewnia wielodniowego czasu pracy urządzenia, jednak w segmencie smartphone’ów jest standardem, że tego typu telefon pracuje 2 – 3 dni na jednym ładowaniu.