Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

HTC(SPV) Legend

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
HTC(SPV)
System operacyjny: Android
Wyświetlacz: 320 x 480
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja: Bluetooth Wi-Fi  

Opis

HTC Legend nie jest co prawda najnowocześniejszą konstrukcją tajwańskiej marki dostępną na rynku, jednak nadal gwarantuje znakomitą funkcjonalność. Mimo, że w dzisiejszych smartphone'ach montuje się znacznie mocniejsze procesory, to CPU taktowane na 600 MHz zapewnia bardzo przyzwoitą prędkość działania menu i aplikacji. Urządzenie jest dość poręczne (112 x 56 x 11,5 mm) oraz lekkie (126 g).

Świetnie opinie ma również system Android, który w HTC Legend został zainstalowany w wersji 2.1 Eclair z nakładką HTC Sense. W menu odnajdziemy dziesiątki widżetów służących do łatwego pobierania wiadomości ze świata, informacji dotyczących pogody, a także korzystania z poczty e-mail oraz Twittera. Dodatki do HTC Legend to m.in. odtwarzacz muzyczny, wideo (bez Divix) Google Maps, YouTube, Flickr oraz HTC Footprints. Aparat jest dość standardowy, jak na telefony tej klasy - ma 5 mpix i posiada funkcję autofocusa i lampę błyskową. HTC Legend posiada dodatki typu kompas i zestaw czujników (oświetlenia, zbliżeniowy). Motywy i aplikacje można odnaleźć w Android Market.

Bateria o pojemności 1300 mAh zapewnia przyzwoitą długość działania, jednak z racji dużego 3,2 calowego wyświetlacza AMOLED o jakości 16 mln kolorów, podczas intensywnego użytkowania należy liczyć, że Legend będzie pracował maksymalnie 2 dni.

Opinie o HTC Legend są najczęściej pozytywne – użytkownicy podkreślają doskonałą jakość ekranu, funkcjonalność, jednak należy pamiętać że telefon nie należy do najtańszych i może być wykorzystywany w 100% tylko przez prawdziwego maniaka gadżetów.