Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

HTC(SPV) Dream (Google Phone)

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
HTC(SPV)
System operacyjny: Android
Wyświetlacz: 320 x 480
Dzwonki: Polifoniczne MP3  
Komunikacja: Bluetooth irDA  

Opis

HTC Dream (Google Phone) to pierwsze urządzenie wyposażone w system Android zaprojektowany przez Google. Telefon na rynku polskim był sprzedawany jako Era G1.


Aparat zbudowano na bardzo mocnej specyfikacji technicznej – procesor Qualcomm MSM7201A jest taktowany na 528 MHz, a pamięć operacyjna to 192 MB. Dzięki temu Android 1.0 pracuje płynnie, a gry, motywy i aplikacje można instalować bez obaw o wydajność.


Dotykowy ekran jest bardzo duży – ma 3,17 cala i pracuje w rozdzielczości 320 x 480. Wyświetlacz wykonano w technologii TFT i jest zdolny do wyświetlania 65 tys. kolorów.


Dodatki internetowe w HTC Dream (Google Phone) mają dobre opinie. Nic jednak dziwnego – urządzenie posiada WiFi oraz HSDPA działające nawet w prędkości 7,2 mbit/s. Telefon jest ściśle powiązany z usługami Google m.in. Gmailem. Android 1.0 jest już co prawda przestarzałą wersją systemu, jednak nadal opinie o funkcjonalności działania HTC Dream (Google Phone) są dobre. Tym bardziej, że istnieje możliwość aktualizacji systemu do nowszej wersji.


Miłym dodatkiem jest niezły aparat o rozdzielczości 3,2 mpix oraz odtwarzacz wideo (H.263, MPEG4). Telefon posiada również wsparcie dla języka Java, odtwarzacz muzyczny oraz sprzętową klawiaturę QWERTY, którą otwiera się przesuwając na bok ekran. Dzięki temu bardzo łatwo HTC Dream (Google Phone) spełnia funkcję zarówno zwykłego telefonu, jak i zaawansowanego smartphone’a.