Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

BenQ-Siemens S82

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
BenQ-Siemens
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 176 x 220
Dzwonki: MP3  
Komunikacja: Bluetooth irDA  

Opis

BenQ-Siemens S82 to przykład kolejnego, ładnie prezentującego się telefonu  typu clamshell.
Urządzenie działa w standardzie GSM i UMTS. Wyświetlacz ma ekran o rozdzielczości 176 x 220 pikseli i pracuje w jakości 256 tys. kolorów. Dodatkowy ekran został wykonano w technologii CSTN ( 64 tys. kolorów) i ma rozdzielczość 96 x 64 pikseli.  

Pamięć wewnętrzna to zaledwie 35 MB, jednak możliwe jest rozszerzenie jej kartą miniSD. Dzięki temu BenQ-Siemens S82 może służyć jako odtwarzacz mp3. Telefon wyposażono również w aparat fotograficzny o matrycy 1,3 mpx z lampą błyskową. Drugi aparat przeznaczony do rozmów wideo pracuje w rozdzielczości VGA. Gry, motywy i aplikacje mogą rozszerzać funkcjonalność BenQ-Siemens S82, gdyż telefon obsługuję język Java.

Akumulator ma pojemność 840 mAh i pozwala na ok. 4 godzin rozmowy na jednym ładowaniu. Maksymalny czas czuwania określono na ok. 250 godzin, czyli ponad 10 dni.  Dodatki w BenQ-Siemens S82 to m.in. Bluetooth, Irda oraz klient e-mail.

Opinie o BenQ-Siemens S82 są dobre; szczególnie pod względem wyglądu. Zestaw funkcji i dodatków jest dość szeroki i przewyższa wiele innych telefonów typu klapka. Producent w swoim projekcie poszedł dwutorowo – zagwarantował nie tylko ładny wygląd obudowy, ale również odpowiednią specyfikację, co w segmencie składanych, kobiecych telefonów nie jest wcale częste.