Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

BenQ-Siemens M81

r-e-k-l-a-m-a
Producent:
BenQ-Siemens
System operacyjny: System producenta
Wyświetlacz: 132 x 176
Dzwonki: MP3  
Komunikacja: Bluetooth  

Opis

BenQ-Siemens M81 to przykład jednego z wielu telefonów stworzonych po zakupie przez Benq niemieckiego oddziału Siemensa odpowiedzialnego za komórki. Urządzenie prezentuje się bardzo klasycznie- ma niewielki ekranik o rozdzielczości 132 x 176 pikseli potrafiący wyświetlić 256 tys. kolorów. Matryca o rozdzielczości 1,8 cala pozwala na czytelną prezentację tekstu i obrazków.
Do komunikacji internetowej wykorzystywać można GPRS oraz EDGE. Niestety dodatki typu UMTS czy WiFi nie są dostępne. BenQ-Siemens M81 nie pracuje w technologii 3G, więc nie ma szans na prowadzenie rozmów wideo czy korzystanie z szybkiego Internetu przez HSDPA. System operacyjny został przygotowany przez producenta. Dodatki typu motywy i aplikacje na BenQ-Siemens M81 są produkowane w mniejszej ilości niż na popularne dziś globalne systemy operacyjne takie jak Android czy Symbian. Pamięć wewnętrzna na poziomie 27 MB nie pozwala na przechowywanie wielu plików multimedialnych, jednak możliwe jest przechowywanie danych na karcie pamięci MMC. Aparat o matrycy 1,3 megapiksela posiada lampę błyskową typu LED oraz funkcję nagrywania wideo. Jakość rejestrowanych materiałów nie jest jednak dobra.
Akumulator litowo-jonowy gwarantuje pracę urządzenia do nawet 300 godzin, natomiast łączny czas rozmów to ok. 5 godzin. Opinie o BenQ-Siemens M81 są dobre: telefon ma opinie solidnego i posiadającego dużą liczbę funkcji, choć pod względem stylistycznym wydaje się być zbyt konserwatywnym.